Isınan Havalara Özel Yaz SaçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yaz saçları için öneriler

Yaz ayları yaklaşırken ısınan havalara özel saç trendlerine değinmemek olmaz. Öyle ki yeni şekil denemeleri, kesimler ya da saç bakım rutinlerine şimdiden başlamak fena olmaz. Siz de yaz ayları yaklaşırken saçlarınızda bakımla şekillendirmeyi harmanlayarak sunan önerilerle fark yaratın.

Bohem saçlar

Bu senenin hem giyim desenlerinde hem de ayakkabıların sık gördüğümüz bohem tarzı saçlara da taşımak mümkün. Bu moda görünüm ise sandığınızdan kolay. Saçlarınızı şekillendirmenin sıcak havalardaki zorluklarından sizi kurtaracak bu tarzın ana fikirleri arasında elbette doğallık da olması işlerinizi oldukça pratikleştirecek.

yaz saclari icin oneriler

Saçlarınızdan kulaklarınızın hemen üst kısımlarından birer tutam alın ve ince bir örgü yapın. Balon tokalar ile bu örgüleri sabitlemeden önce saçlarınızın ön kısımlarını burgu yaparak örgülerinizin arasına gelişi güzel şekilde sıkıştırın ve bilerek biraz parmaklarınızla saçlarınızı dağıtın. Hacimli ve doğal saçlarda küçük dokunuşlara yer vermek bu kadar kolay.

Sahil dalgaları

yaz saclari icin oneriler

Sahil dalgaları özellikle uzun saçlı kadınların saç şekillendirme konusunda kurtarıcısı. Saçlarınızın nemli iken gevşek bir şekilde sarılması ve biraz spreyle ovulduktan sonra tokanızı çözerek saçlarınızın salınması bu trendi yakalamak ve etkileyici bir yaz kadını olmak için yeterli. Bu trendi daha yakından keşfetmek için Sahil Dalgalarını Saçlarınıza Taşıyın başlığına da göz atmayı unutmayın.

Kabartın gitsin

yaz saclari icin oneriler

Saçlarınızın kabarmasının sıcak havalarda korkulu kabusunuz olduğunu biliyoruz. Ancak hem saçlarınızın yıpranan kısımlarını kamufle etmek hem de şekillendirme konusunda rahat hareket edebilmek için bırakın saçlarınız kabarsın. Evet yanlış duymadığınız, saçlarınızı kabartın. Kontrollü ve elektriklenmeden sağlanan bir kabarıklık saçlarınızı daha volümlü gösterecektir. Bunun için kuru şampuanlar ile saç diplerine biraz masaj yapmanız yeterli. Dalgalarınızın elektriklenmemesi için doğal deniz tuzu içeren spreyleri deneyebilirsiniz.

yaz saclari icin oneriler

Kesim trendleri

yaz saclari icin oneriler

Kesim konusunda geçtiğimiz senenin trendi olan bob kesimin bu sene de yaz kadınlarını etkisi altına alacağını görmekteyiz. Kullanımı ile hem pratik hem de modern bir tarz sağlayan bu saçlar, etkileyici yaz akşamları için ideal.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*