Her Kadının Bilmesi Gereken Cilt Bakım KurallarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Cilt bakımının altın kuralları

Cilt bakımı kendiniz ve sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri. Çoğumuzun inancının aksine aslında cilt bakımı yaparak sağlıklı bir cilde sahip olmak için pahalı kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yok. Basit günlük rutinler ve evinizde dahi bulabileceğiniz basit ürünler ile ışıldayan ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün.

Siz de size özel hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlayacak cilt bakım ipuçları yazımızı okuyarak kendinizi şımartmanın yanında güzelliğinize de güzellik katın.

Haydi başlayalım!

cilt bakim kurallari

Çoğumuz sadece güneşe çıkacak ya da sahilde uzun saatler geçireceksek güneş kremi kullanıyor ve güneş ışınlarının yalnızca direkt temas ettiğinde varlığını hatırlıyoruz. Oysa güneşin UV ışınları ciltteki yaşlandırıcı ve kurutucu etkisi ile sizi kapalı havalarda bile cilt sağlığınızdan etmeye yeterlidir. Güneş yanığı ve melanom gibi cilt rahatsızlıklarının sebebi sonbahar aylarında güneş kremi kullanımına yer vermemek ve cilt bakımını ihmal etmektir. Bu nedenlerle mevsim ya da hava durumu ne olursa olsun yüksek faktörlü ve yüzünüze özel bir güneş kremi sürerek sokağa çıkmayı asla unutmayın.

cilt bakim kurallari

Peki cilt tipiniz ister doğal olsun ister hazır markalara ait, hangi ürünleri kullanmanız gerektiği konusunda belirleyici olmasına rağmen siz cilt tipinizi bildiğinize emin misiniz? Hangi bölgeleriniz yağlı, hangi bölgeler kuru? Cildinizde farklı tiplerin bir kombinasyonu mu mevcut? Cildinizin herhangi bir maddeye alerjisi var mı?

cilt bakim kurallari

Bu ve bunun gibi soruların yanıtından emin değilseniz herhangi bir ürün kullanmadan ya da cilt sorunlarınız kendiniz çözmeyi denemeden önce mutlaka bir dermatologa danışıp kendinizi daha iyi tanımalısınız.

cilt bakim kurallari

Cildinizi temizlemek yoğun bir günün ardından sıkıcı ve yorucu gelebilir. Ancak en az dişlerinizi fırçalamanız gibi önemli olan  cilt temizliği de cilt sağlığı için en temel adımdır.

cilt bakim kurallari

Yalnızca birkaç dakikanızı alacak bu işlemi gözünüzde büyütmeyin ve cilt temizliği için doğal ürünler kullanabileceğinizi unutmadan büyük paralar da harcamaya girişmeyin. Örneğin göz makyajınız için kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağı hakkında Hindistan Cevizi Yağı Mucizesini Keşfedin yazımız ile bilgi edinebilir, farklı cilt tipleri için farklı yağ ve bitkileri deneyebilirsiniz.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*