Kadınların İlişkiye Dair Mutlaka Bilmesi GerekenlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Her kadın ilişkisinde bunları bilmeli

Karşı konulmaz bir kadın olmakla ilgili yazdığı kitabı ile hile ve yönlendirmelere gerek kalmadan erkekleri etkilemenin yollarını anlatan Marie Forleo isimli yazar, sıradan ilişkilere sıra dışı bir bakış açısı getiriyor. Çoğumuzun farkında olmadan yaptığı ancak aslında büyük önem taşıyan ilişki hatalarını öğrenerek siz de daha iyi bir ilişkiye yelken açın.
iliski hatalari
İlişkiye bakış açımız
Yazara göre kültürümüz gereği hem kadınlar hem de erkekler bir ilişki içerisinde olmayı tatmin ya da güven gereği bir ihtiyaç olarak görüyorlar. Hayatının değişmesi, her şeyin farklı ve daha iyi olacağı düşüncesi ile bir ilişkiye başlamak ve onu yürütmeye çalışmak ise farkında olmadan iki tarafın da mutsuzluğuna yol açıyor. Bu durumun getirileri ise ne yazık ki evlilik gibi uzun vadeli süreçlerde anlaşılabiliyor.
iliski hatalari
İnsanlar bir aile kurabilmek adına ya da kendilerini daha iyi hissettirecek birinin ihtiyacını duyma adına hayatlarına birilerini alarak büyük bir yanlış yapıyorlar. Bu nedenle öncelikle ilişkinin bir araç ya da amaç olmadığını, sizi bütünleyecek ve değiştirecek olanın yine siz olduğunu kavramanız gerekiyor.
iliski hatalari
Garanticilik ve değiştirme çabası
İnsanlar ilişkilerinde geleceğe yönelik arayışları nedeniyle anı yaşamayı unutuyorlar. Değiştirme çabaları üzerine kurulu bir ilişkiye dönüştüğünde bunu ancak anladığınız bu hata, sizin de aradığınız şeyin ne olduğunu anlamanızı güçleştiriyor. Ancak siz yeterince enerjik olup anın ve şimdiki zaman kavramının gücüne inanırsanız o zaman sizin karşınıza da anlara değer veren biri çıkıyor.
iliski hatalari
Garanticilik yani değişimlerle düzelecek ya da zaman içinde daha iyi olacağı kesin olacak bir aşkın peşinde olmak, aslında aşkın peşinde olmak değil. Erkeklerin değiştirilmekten hoşlanmadığını kabul edemeyen kadınlara karşılık, gelecek üzerine kurulu zihin yapısı ile erkekler sağlıksız bir ilişkinin iki zıt tarafını oluşturuyor.
iliski hatalari
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*