Kahverengi Gözleri Belirginleştiren Makyaj UygulamalarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kahverenginin tonlarından herhangi birinde ya da siyah gözleriniz varsa bu konuda oldukça şanslı olduğunuzu belirtmemizde fayda var. Çünkü buğulu ve gizemli bakışları da beraberinde getiren koyu renk gözler ayrıca bu sayede birçok makyaj ürünü ile de kolayca uyum sağlayabiliyor ve gözlerinizde turuncudan toprak rengine ister canlı ister mat renkleri dilediğiniz gibi kullanmak mümkün oluyor.

Makyaj İpuçları Makyaj İpuçları
Ancak kahverengi gözler için özel olarak gözü büyük gösteren makyajlar yapmak ve gözlerinizi daha da belirgin kılmak istiyorsanız bilmenizde yarar olacak birkaç ipucumuz var.

Makyaj İpuçları
Uçlara ışıltılar
Metalik tonlarının özellikle moda olduğu 2017 makyaj trendleri arasından sen de gümüş, altın ya da pembenin size en uygun rengini seçebilir ve bu ürünü göz kapaklarınıza yedirerek harika bir baz yaratabilirsiniz. Gözlerinizi iri göstermenin yollarından biri olarak ise bu uygulamayı göz pınarlarınızda yoğunlaştırabilir ve gözlerinizin yalnızca üstüne değil alt çizgisine de uygulama yapabilirsiniz.
Makyaj İpuçları
Siyah maskaradan faydalan
Maskaraların aslında geneli aynı renklerdeymiş gibi gözükse de burada makyaj ipuçlarından önemli bir tanesini bilmenizde fayda var, aslında maskara renklerinde birçok çeşitlilik var. Yani extra siyah maskaralar kullanmak çok daha etkili bir görünüm yaratabilir ve kirpiklerinizi dolgun göstermesi sayesinde gözlerinizde daha iri bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Makyaj İpuçları
Farklı makyajlardan esinlen
Dilerseniz eyeliner uygulamasınız değiştirerek ya da kaleminizi dağıtmayı seçerek gözlerinizi irileştirebilirsiniz. Eğer tercihiniz eyelinerdan yanaysa eyelinerınızın kuyruk kısmını size kedi gözler verecek şekilde uzatın. Göz ucuna kadar ince bir çizgi şeklinde uyguladığınız ürünü kuyruk kısmına gelince cesurca yukarıya doğru eğimli biçimde uzatın.
Gözlerinizde ünlülerden ilham alınan buğulu bakışlar ile koyu tonların irileştiren etkisini bir arada taşımak istiyorsanız eğer siyah kaleminizi uyguladıktan sonra gözlerinizde hafifçe dağıtın ve üzerini koyu renk farklarla sabitleyin.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*