Kahverengi Tonları ile Çikolata Tadında MakyajlarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kahverengi kadınların hem giyiminde hem de bu giyime uygun makyajlarında vazgeçilmez bir renk tercihi olmakla birlikte kışların da en çok tercih edilen makyaj tonları arasında listenin başında gelmektedir. Özellikle her cilt rengine uyum sağlayabilen kahverengi makyaj modelleri krem, siyah, füme gibi mat tonların yanı sıra sarı, turuncu, mavi gibi canlı tonlarda giyimin de başarılı bir bütünleyicisidir.

göz makyajı

Nude ve kahve

Genel hatları ile nude olan ancak içerisine kahverengi tonları serpiştirilerek daha cazibeli bir hal alan makyaj modelleri hem gündelik hem de özel kullanım için oldukça ideal olmakla birlikte özellikle bronz ya da buğday tenli kadınları daha canlı ve göz alıcı göstermek için etkili bir yöntemdir.

göz makyajı

Dudaklarınızda nude parlak ruj ya da renksiz parlatıcı ile birleştireceğiniz hafif toprak tonlarında mat bir allık ve krem farın uç kısımlarına bir miktar koyu kahve far uygulaması ile tüm dikkatleri üzerinize çekmeye hazır olabilirsiniz.
Kahve bakışlar

Eğer bakışlarınızda kahve tonlarını yoğunlaştırarak daha çarpıcı bakışlar elde etmek istiyorsanız bunun için kahvenin daha yoğun tonlarında far paletlerinden yardım alabilir, takma kirpikler ile bakışlarınızı güçlendirebilirsiniz.

göz kenarı makyajı

Eğer göz makyajı nasıl yapılır merak ediyorsanız bunun için öncelikle gözlerinizde makyaj alanı oluşturacak açık pembe ya da krem tonlarında bir kalem ile sınırları oluşturmalı, ardından göz pınarından ucuna doğru alanı açık tonlardan koyu tonlara doğru geçiş yaparak doldurmalısınız.

göz makyajı

Kahvenin en yoğun hali

Eğer kahverengi makyajın tüm o albenili yoğunluğunu yüzünüzde taşımak istiyorsanız bunun için aynı göz makyajına uygun koyu tonlarda kahverengi ruj ve kahverengi dudak kalemi kullanabilir, özellikle kış makyajında farklı bir dikkat çekicilik yakalayabilirsiniz. Yoğun kahverengi bir makyajda allığı minimumda tutmaya ya da mat ve açık tonlarda kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*