Kaküllü Saç Modelleri için Kullanım ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kaküllü saçları nasıl şekillendirmeli?

Büyük bir hevesle kakül kestiren ancak sonradan onları nasıl kullanması gerektiğini bilemediği için pişman olan kadınları çevrenizde mutlaka görmüşsünüz, hatta siz de bu pişmanlığı paylaşıyor olabilirsiniz. Ancak kaküllü saç modelleri yarattığı tarz sahibi modern görüntü ile tercih konusunda karşı koymakta zorluk yaşadığımız bir cazibeye sahiptir. Peki kullanımı zor ise neden hala kaküllü saçlardan vazgeçemedik? Çünkü birkaç basit püf noktasını bilmek, bu saç modellerini etkileyici olduğu kadar pratik kılmak için de yeterlidir. Pişman olmamak ve tarzınızdan ödün vermemek için kaküllü saç modellerine sahip olmadan önce siz de şekillendirme ve kullanım önerilerine göz atmayı ihmal etmeyin.

kakullu saclar icin oneriler

Kaküllerinize hacim verin

Kaküllü saç kesimine sahip olanların saçlarında elektrik alan ve düzleştiren etkilere sahip ürünler kullanmak yerine saçlara hacim ve dolgunluk kazandıran ürünler kullanması gerekmektedir. Aksi halde elektriğini almaya çalıştığınız saçlarınız fazlaca yatışacak ve bu kaküllerinizin fazla sönük görünmesi gibi bir hataya yol açacaktır. Özellikle şampuan seçimlerinde saç dolgunlaştırıcı içeriğe sahip ürünler tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

kakullu saclar icin oneriler

Saçlarınız tüm ürünlere rağmen dilediğiniz hacimde değilse alnınız ve kaküllerinizin birleştiği sınırdaki saç diplerine kuru şampuan uygulayarak bu ürünü ellerinizle dağıtın. Ellerinizle ovuşturma hareketleri yaparak dağıttığınız bu ürün, kaküllerinizin dilediğiniz hacimli ve etkileyici havaya girmesini sağlayacak ve gün boyu şeklinin korunmasına yardımcı olacaktır.

kakullu saclar icin oneriler

Saçlarınıza herhangi bir ürün kullanmadan önce makyajınızı tamamlayın ve cildinizin krem ya da makyaj ürünlerini tamamen emmesini ya da dağılmasını bekleyin. Eğer makyaj ya da krem uygulamanızı saç şekillendirdikten sonra yaparsanız, kurumayan ürünler saçlarınıza kazandırdığınız şekil ve hacmin bozulmasına neden olabilir.

kakullu saclar icin oneriler

Saçlarınızın diğer kısımları nasıl bir tarza sahip olursa olsun kaküllerinizi kuruturken kalın bir fırça yardımı ile tarayarak kurutun. Bu sayede kaküller hacim kazanırken dilediğiniz düzlüğe de ulaşacaktır.

kakullu saclar icin oneriler

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*