Kalın Omuzlar Sokaklara Geri DönüyorYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sokak Modasında Kalın Omuzlu Giysiler

80’ler modasından ve öncesinden aşina olduğumuz vatkalı modeller, eskilerin yeniden gündeme geldiği 2017 sokak modasında şimdiden yerini aldı. Ceketlerden gömleklere kadar birçok üst giyim parçasında kendini en maskülen hali ile sergileyen vatkalı modeller, payetler ya da canlı renkler gibi modern eklemeleri kazanmayı ihmal etmemiş görünse de nostaljik şıklığı sevenlerin ilk tercihi vatkalardan yana oldu.

Sizin için omuzları en çarpıcı hali ile ortaya koyan modelleri yakından incelemeye aldık, size de tarzınızı dilerseniz modern tasarımlarla dilerseniz nostaljik esintilerle yansıtmak kaldı.

Vatka Payet Sokak Modası Vatka Payet Sokak Modası
Podyumlardan ilham alın
Podyumlarda gördüğümüz ve 2017 modasının alarmını veren vatkalı modeller yalnızca ceket değil, elbiselerle de kendini gösterdi. Uzun zamandır Victoria Beckham ile gördüğümüz vatkalar, omuzlara çıkışını en sağlam şekilde kış modasına ait elbiselerde gerçekleştirdi. Daha çok düz renklerin kullanıldığı tasarımlarda yer verilen geniş omuz kesimleri ve vatkalar, bu sayede omuzlardaki kattığı heybeti tasarımların sadeliği ile dengelemeyi başardı.

Vatka Payet Sokak Modası
Bazı modellerde ise kesimden kaynaklı olarak sivrilen ve genişleyen omuz kesimleri dikkatimizi çekerken, farklı bir vatka havası katılan ancak tasarım gereği bu şekilde görülen omuzlar, bu seneye ait modanın yenilikçi tasarımları arasında yerini almaya hak kazandı. Modanın asla sınır tanımayan yüzü farklılığını yine konuştururken, geniş omuzlar ise en çok siyah elbise modellerine yakıştırıldı.

Vatka Payet Sokak Modası Vatka Payet Sokak Modası
Payetler vatkalarla birleşti
Bu senenin bir diğer trendi olan renkli payetler, geniş omuzlu tasarımlarda en çok kullanılan dokulardan oluyor. 2017 moda trendleri arasında sağlam bir yer edinen parlak dokumalar dilerseniz püsküllü dilerseniz lurex dokuma ile karşımıza çıkarken, elbette parlaklığı ile daha genç bir görünüm yakalamanıza olanak sunan bu modellerde senenin diğer hiti olan geniş omuzlar unutulmadı ve size daha da dikkat çekici olmanın tadını çıkarmak kaldı.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*