Karbon Peeling ile Cildinizi YenileyinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Soyulma olmadan lazer peeling mümkün!

Cilt bakım uygulamaalarının son trendi karbon peeling ile tanışın. Aslında uzun zamandır ülkemizde olan ancak cilt yenileme için yeni yeni popülerlik kazanan karbon peeling size soyulma olmadan yepyeni ve çok daha sağlıklı bir cilde sahip olma imkanı sunuyor. Peki nasıl? İşte karbon peelingin merak edilen detayları…

karbon peeling

Ne işe yarıyor?

Lazerle peeling uygulamaları genelde yeni bir cilt oluşturmak için soyulma ile yapılıyor ve cildinizi ölü hücrelerden kurtarıyor. Ancak cildinizi soymadan lekelere veda etmenizi sağlayan karbon peeling bir nevi cildiniz için cila görevi görüyor. Akne ve sivilce tedavilerinden önce ya da sonra yardımcı tedavi olarak ya da cilt tonu farklılıkları ve lekeler için karbon peeling uygulamaları başarılı sonuçlar veriyor.

karbon peeling

 

Nasıl uygulanıyor?

Karbon peeling uygulaması için öncelikle cildiniz temizleniyor ve karbon maske ile kaplanıyor. Karbon, yapısı sayesinde lazer vuruşlarının daha derine etki etmesini sağlarken, lazerin cildin dış yüzüne vereceği zararlardan da korunmanız sağlanıyor. Lazer atışları uygulandıkça karbon, ısı etkisi ile birleşerek cildinizdeki ölü dokunun kendiliğinden kalkmasını sağlıyor.Aynı zamanda ısı ile birleşen karbon kolajen miktarını arttırarak cilde gençlik ve elastikiyet kazandırıyor.

karbon peeling

Bir kür şeklinde uygulanan karbon peeling için 1-2 hafta aralıklar ile yaklaşık 10 seans kadar uygulama alırsınız. Bu uygulama sayısı gözünüzü korkutmasın çünkü kürün etkileri 2 seneye kadar dayanabiliyor.

karbon peeling

Neden tercih ediliyor?

karbon peeling

Karbon peeling sonrasında minimum kızarıklık haricinde herhangi bir yan etki görülmediği gibi cildinizde seans esnasında oluşan yenilenme haricinde sonradan bir soyulma meydana gelmiyor ve bu da karbon peelingi türevlerinden ayırıyor. Ayrıca hormonal lekelenmeler için de 10 seanslık kürler sonucunda oldukça başarılı etkiler gözlemlenebiliyor. Akne tedavisi için bir takviye olarak tercih edilebilen bu peeling yöntemi, tek başına da akneler üzerinde etkili olabiliyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*