Kaş Şeklinizi 9 Kolay Adımda DeğiştiriyoruzYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kaşlarınızı adım adım istediğiniz şekilde biçimlendirin

Kaşlarımız maskara, fırça, far, kalem gibi kaşlara özel üretilen sınırsız ürün sayesinde evlerimizde şekillendirme imkanı bulduğumuz, güzellik parçaları. Peki kaşlarınız için hangi biçimi istediğinize karar verdikten sonra onları nasıl şekillendireceğinizi biliyor musunuz? Siz de kaş şekillendirme hakkında düzenlediğimiz bu size özel adım adım ilerleyen yazımızı okuyun ve dakikalar içinde oldukça kolay şekilde dilediğiniz kaş modeline sahip olun.

kas bicimlendirme

Kaşlarınızı biçimlendirmek için okuyacağınız bu yazımızdan önce hangi kaşın sizin için daha uygun olduğuna karar vermek için Farklı Kaş Modelleri: Size Uygun Kaş Şekli Hangisi? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kaşlarınızı düzeltmek için

1 – Kaş renginizden bir ton açık aldığınız kaş kaleminizin hemen arkasında bulunan fırça ile kaşınızın kırılma açısı olan köşeli yerini aşağı yönde tarayın.

 

2 – Kaşlarınızın bitimini oluşturun birkaç teli de yukarı yönlü tarayın. Kaşınızın altında düz bir çizgi belirmiş olacaktır.

3 – Bu düz çizgiyi korumak için alt kısımdaki boşluğu tamamlayın, kaş kalemi ile kaşlarınızın çıkış yönüne doğru minik dokunmalarla tüy görünümü yaratın ve boşlukları kapayın. Ancak kaşlarınızı sakın boyar gibi doldurmayın, vuruşlarınızın nazik ve kısa olmasına dikkat edin. Aksi takdirde kaşlarınız olduğundan koyu tonlarda, fazla gür ve haliyle yapay görünecektir.

4 – Kaşlarınızın üst kısmında burnunuza bakan tarafında kalan boşlukları da hafif köşeli bir görünüm oluşturacak şekilde doldurun.

5 – Kaş kaleminizin görünümünü yumuşatmak için kaş fırçanızı tekrar elinize alın. Düz kaşlar için kaşlarınızın kavisli noktasında fırçanızı aşağı yönlü tararken, üstte artan birkaç kaş telini alabilirsiniz.

 

 

6 – Kaşlarınıza kavis vermek için ise kaşlarınızın o anki kavisine dokunmadan kaşlarınızı çıkış yönüne doğru kalemle boyayın.

 

7 – Aynı şekilde kavisli kısmı da boyamaya geçin ancak dikkat, bu defa boyama işlemini yukarı doğru bir üçgen belirecek şekilde yapın. Bu esnada kaşlarınızı tarayarak da daha homojen bir görünüm yaratabilirsiniz.

 

 

8 – Kaşlarınızı iki parça olarak düşünün ve kavisi bir ayrılma noktası olarak belirleyin. Basitçe açıklamak gerekirse kavis açısından önceki tüyleri yukarı, kavis açısından sonrakileri ise aşağı yönde tarayın. Açının daha köşeli ve sivri bir görünüm aldığını göreceksiniz.

kas bicimlendirme

9 – Kaşlarınıza kazandırdığınız kavis ya da düzlüğü korumak için kaş maskarası uygulamayı unutmayın.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*