Kedi Gözü Makyajı ile Çarpıcı ve Seksi Bakışlara Sahip OlunYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Çekici kadınların favorisi kedi gözü makyajı

Kedi gözleri bilindiği gibi adını aldığı asıl sahiplerinin havalı duruşları ve gizemli bakışları üzerinden adlandırılmıştır. Cat eye diyerek de açıklamamızın mümkün olduğu bu makyaj modelinde gözlerin belirgin ve çarpıcı bir makyaj modeline ve keskin, yoğun pigmentli renklere sahip olması oldukça önemli. Özellikle de özel randevu ya da etkinliklerin gözdesi olan bu makyaj modelini ve birlikte kullanabileceğiniz diğer detaylara dair önerileri sizlerle paylaşmaktan keyif alacağız.

kedi gozu makyaji

Eyeliner önemli

kedi gozu makyaji

Bu makyaj modelimizde önemli olanın bakışlar ve göze kazandırılan yorum olduğundan bahsetmiştik. Bu çarpıcılığı vermek adına en çok dikkat etmeniz gereken ürün ise eyeliner olacak. Ekstra yoğunluğa sahip eyelinerdan almanızın yanı sıra kalın bir çizgi şeklinde uygulamanızı yapmanız, siyah rengi tüm cazibesini gözlerinize taşımanızı sağlayacak. Unutmayın, farınızı hangi renklerden yana tercih ederseniz edin, kalın bir eyeliner çizgisi ile son dokunuşu yapmamız şart.

kedi gozu makyaji

Kirpiklerin gücü

Bu makyaj  modellerinin bir diğer ortak özelliği ise kirpiklerden güç alması. Bunun için takma kirpik tercih etmeniz mümkün olduğu gibi dilerseniz kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra birçok katmanlı yoğun bir maskara uygulaması ile de işlerinizi pratikleştirebilirsiniz. Gözlerinizde eğer alt çizgiyi vurgulamak için kalem ya da eyeliner kullandıysanız alt kirpikleri de biraz belirginleştirmek uyumu yakalamanız için gerekli olabilir. Ancak yoğunluğu göz kapağına vermek de bir seçenek oluşturur.

kedi gozu makyaji

Gözlerinizdeki eyeliner çizginizin duruşu dilerseniz bir miktar fırça yardımı ile dağıtılabilir. Bu sayede çok daha buğulu bir bakış kazanmak mümkün olurken gözlerinizdeki fara doğru renk geçişleri de kazandırılmış olur. Bu geçişler gözlerinizi daha gizemli kılacak bakışlar için birebir. Göz pınarlarına, göz kapağı ortasına ve kaş altlarına hafif aydınlatma yapmayı ise ihmal etmeyin.

kedi gozu makyaji

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*