Kendine Değer Veren Kadın Bakımlı OlurYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Geleneksel bir söz vardır. Bakım kadın için evliliğe kadardır. Söylenen hiçbir söz su kuyusundan çıkmıyor. Elbette ki haklılık pay var. Peki bu sözün söylenmesine sebep olan etkenler nelerdir ve bakımlı kadın sözünü hak etmek için neler yapmalı?

Geleneksel olarak kadınların evde kalması korkusu zihinlere nasıl yerleşti bilinmez ancak küçük yaşlardan itibaren kadınların bilinçaltına yerleşen bu düşünce ister istemez kadınları bir partner bulma ve evlilik telaşına sevk ediyor. Bu öyle bir düşünce ki bir öğrencinin sınava çalışma sistemi gibi. Tüm hazırlıklar sınavdan yüksek not alma planı çerçevesinde gerçekleştiği için sınav bittiğinde her şeyde bitiyor. Kadınlarda da benzer bir durum yaşanıyor. Tüm olgularını evde kalmama üzerine inşa eden kadın için bakımlı olmak evlenmek için ve evlendikten sonra da zaten evleneceği insanı bulmanın verdiği rahatlıkla artık çok ta gerekli değildir.

bakımlı kadın

Bu durum elbette ki tüm kadınlar için geçerli değil ancak evlendikten sonra eskisi kadar kendisine bakmayan kadınlar genelde bu durum gözleniyor. Halbuki yapılan her şey bir noktaya kadar değil, bir hayat felsefesi halinde tüm yaşam boyu sürecek şekilde inşa edilmeli. Sınavlar daha iyi bir gelecek için, bakım bir ömür boyu sürecek özgüven değer için olmalı.Peki bakımlı kadın olmak için nelere dikkat etmeli

 • Saçlar: Bir kadın ne kadar güzel olursa olsun saçları bu güzelliğini pekiştirmiyor ve tamamlamıyorsa saçlarındaki dağınıklık tüm hayatına ve güzelliğine yansıyacaktır. Temiz ve bakımlı bir saç, yüz güzelliğine uygun bir saç modeli çokta zor olmasa gerek.
 • saç bakımı
 • Makyaj: Kısa bir araştırma ile her kadın kendisi için gerektiğinde yapabileceği bir makyajın nasıl olması gerektiğini öğrenebilir. Sürekli makyaj yapmasına gerek yok ancak arada bir şaşırtmak ve farklı bir atmosfer oluşturmak için kullanılabilir.
 • makyaj
 • Kaşlar: Bir kadının ne kadar bakımlı olduğunu kaşlarına baktığınızda hemen anlayabilirsiniz. Zaman zaman kaşlar alınırken yapılacak küçük incelikler yüzde değişiklik meydana getirecektir. Gözlerle bütünleşen bir kaş ince bir detaydır ve atlanılmamalıdır.
 • Cilt Bakımı:   Kadınların zarafeti cilt bakımları ölçüsündedir. Yumuşak bir ten her kadını cezbedici yapar. Maskeler veya kremlerle yapılacak bir cilt bakımı kadını daha bakımlı gösterecektir.cilt bakımı
 • Kıyafet: kadınların güzelliği pekiştiren kendisine yakışanı giymesidir. Her yüz güzelliği ile birlikte kendine has tarzı ve görünüşü vardır. Giydiği kıyafetlerle tarzını yansıtabilen kadın bakımını güzelliği ile tamamlamış sayılır.
 •  kıyafet seçimi
 • El ve Ayaklar: El ve ayakların bakımı her zaman görünür noktalar olmasalar da ayrıntıların saklı olduğu kısımlardır. Tırnakların bakımı el ve ayakların temizliği kadının gizli kalmış cazibe merkezleri gibidir.el ayak bakımı
 • Parfüm seçimi: Abartılmamış, kendisi ile özdeşlemiş kokular her kadın için önemli bir unsurdur. Kokuların kimyasal olmasına gerek yok doğal olan kokularda yeterlidir. Önemli olan güzel kokması ve kadınla bütünleşmesidir.
 • parfüm seçimi

Günümüzde bakımlı kadın tabiri çalışan kadınla özdeşleşmiş olsa da tüm kadınlar için olması gereken bir noktadır. Ev hanımları da bakım konusunda gereken özeni göstermelidirler. Burada önemli olan kadının kendisine verdiği değeri ne ölçüde gösterebildiğidir. Çünkü kadın yaşadığı insanlardan gördüğü değer kadar kendisine değer verecektir. Dağınık, kendisine bakmayan, imkanları kısıtla da olsa yakışanı giymeyen, sadece günü yaşayıp bitiren bir bakın yaşadığı ortamdaki insanlar tarafından da gereken ilgi ve değer görme noktasında daha arka planda kalacaklardır. Unutulmamalıdır ki değer saygıyla eşdeğerdir. İnsan saygı duyduğu insanları mutlu etmek için bakımına önem verir ve aynı ölçüde de önemsenir. Bu tek taraflı bir alışveriş değildir değerden pay almak isteyenler bakımlı bir kadın karşısında eninde sonunda kendileri de bakımlı olmak zorunda kalacaklardır.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*