Kendinize Günde 30 Dakika Hediye EdinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Eğer gün içindeki işlerinizden ve streslerden uzaklaşmak için uygun fırsatınız olmadığını düşünüyor ya da elinize geçen gündelik kısa zaman aralıklarını verimli değerlendiremediğiniz için kendinizi asla dinlenmiş hissedemiyorsanız kendinize zaman ayırdığınızda yapmanız gereken birkaç küçük eğlenceli yöntem ile siz de zamanı lehinize çevirin.

eğlence

Yarım saat kulağınıza biraz az gibi gelse de gün içinde aslında kendimize bu kadar bile zaman ayırmıyor ve kendimizi unutma hatasına düşüyoruz. Oysa bizi rahatlatacak aktiviteler sayesinde kısa zamanları bile verimli hale getirerek anlam kazandırmak ve tüm güne gülümseten anılar serpiştirmek mümkün olabilmektedir.

cilt bakımı

Önceliğimiz sizsiniz

Cildiniz uygun bir nemlendirici yüz maskesi kullanmayı alışkanlık edin. Kulağa oldukça klişe gelen bu öneri emin olun sizi rahatlatacaktır.

Ayrıca evden çıkmadan önce vaktiniz varsa yeni keşfettiğiniz makyaj ipuçlarını da denemek hayatınızda küçük bir yenilik getirecektir.
Gün içinde en çok tükettiğimiz ürünlerin başında içecekler gelmekte ancak birçok kişi temponun içerisinde içecekleri için yeterince özen göstermemektedir. Oysa kendimize ayırdığımız vakitte isteklerimize olabildiğince kulak vermeli ve tükettiğimiz her şeyde kendimize özen göstermeyi öncelik olarak görmeliyiz. Bunun için hazır kahve ya da poşet çay kullanmak yerine özenle hazırlanmış aromalı sıcak içecekler deneyebilir, sıcak çikolatalar gibi keyifli tarifler ile molalarınızda kafanızı dağıtacak lezzetler oluşturabilirsiniz. İçecek tariflerinize kışın tarçın yazın ise limon eklemek gibi sağlık önerileri ile lezzeti doğal ilaçlarla birleştirebilirsiniz.

kitap okumak

Rahatlatacak kısa molalar

Önemli sağlıklı yaşam önerilerinden biri olarak kendiniz için ayırdığınız kısa molalarda işlerinizi düşünmeye devam etmek ya da sorunlarınızın üzerine yorgun bir kafa ile eğilmek konusunda inatçı bir tutum sergilemek vaktinizi boşa harcamak ve sizi strese sokmaktan öteye gidemeyecek yanlış bir davranış olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yerine çevrenizde mutlaka ince bir kitap veya sevdiğiniz bir dergi bulundurun. Üzerine kısa notlar alarak ve rahatlamaya çalışarak sevdiğiniz şeyler okumanın hem genel kültürünüz hem de rahatlamanız açısından faydalarını siz de göreceksiniz.

not tutmak

Ayrıca molalarınızda kaybolan bir geleneği canlandırmak için kartpostallar yazabilir ya da o gün yaptıklarınızı bir liste halinde yazarak kendinizle gurur duymanızı sağlayacak görseller hazırlayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*