Kendinizi Detoksla Yenilemenin Vakti GeldiYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bedeninizi detoksla yenileyin

 Detoks uzmanı olarak tanıdığımız ve ilk kitabı 5 Günde Detoks ile Yağlara Veda’nın ardından ikinci kitabı Turbo Detoks ile karşımıza çıkan Umay Villa, yaz yaklaşırken her açıdan faydaları saymakla bitmeyen detoks kavramı ile bizlere yeniden tanıştırıyor. Hayatımızın içinde olmasına rağmen tam anlamını bilmediğimizi düşündüğümüz detoks kavramı hakkında merak edilenleri ve detayları sizler için gözler önüne seriyoruz.
  detoks
Nedir, ne değildir?
detoks
Detoks kısaca vücut temizliği olarak tanımlanabilmektedir. Organlarımızın dinlenmesi ve bu amaçla vücudun toksinlerden arındırılması işlemidir. Aşırı ya da yanlış beslenme, stres, yorgunluk, hava ya da su kirliliği, sigara ve alkol kullanımı ya da radyasyon temel toksin birikimi sebeplerinin başında gelmektedir. Dolaşımın yavaşlamasına yol açan toksinler için musluğun tıkanması benzetmesini yapmak ise yanlış olmayacaktır.
detoks
Detoks yapmanın incelikleri
Detoks yaparken size uygun bir menü hazırlanmalıdır. Yalnızca sıvı detokslar yapılabileceği gibi uzman Villa’ya göre daha çok sıvı ağırlıklı beslenilse de sadece sıvı tüketmek sağlıklı değildir. Bu menülerle ise yağ yakılır ve aynı zamanda kas oranı artar.
detoks

Menü dışında detoks yaparken her besin yasaktır ve öğün atlanmamalıdır. Öğünlerin sıralarına ve içeriklerine sadık kalınmalı, öğünler gibi egzersizlerin de düzenine sadık kalınmalıdır. Tüketilen yemeklere sos, tuz ya da şeker konmamalı. Karbonhidratlar, soslar, asitli ya da alkollü içecekler gibi besinler de yasaklar listesinin başındadır.

detoks

 

Detoksun sanılanın aksine tek özelliği kesinlikle kilo vermek değildir. Detoks, sizlere dolaşım sisteminde bulunan tüm fazlalıklardan kurtulmanız ile uzun süreli bir sağlık hali vaat etmektedir. Çünkü yalnızca beslenme yönünden değil, egzersiz yönünden de disiplinli bir çalışma gerektiren detoks, sağlık için şart görülen neredeyse tüm kuralların bir araya getirilmesine benzetilebilir. Detoks için ne tüketilmemesinden bahsettikten sonra limon, baharat, sağlıklı atıştırmalık ve detoks sularının bu süreçteki önemini de hatırlatmamız gereklidir.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*