Keyifli banyo tasarımları için ipuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Evinizi bir bütün olarak düşündüğünüzde diğer yaşam alanları gibi banyolarda büyük önem taşır. Akşam yorgun olarak eve gelindiğinde güzel bir banyoda duş yapma keyfini hangi insan istemez ki? Ayrıca evimizin temizlik merkezi olan banyolarımız çok şık dekorasyon ürünleri ile artık bambaşka bir havaya bürünüyor.

banyo rafları

Banyo dekorasyonunda ilk önce hangi sitili ve tarzı kullanacağınızı belirlemeniz lazım. Eğer banyonuz küçük ise büyük aynalar kullanarak geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Büyük ebatlı dolaplar yerine küçük raflar tercih edilmelidir. Bu raflarda pastel rengi aksesuarlar hoş bir görüntü verir. Yine küçük banyolarda spot ve led lambalarda isabetli bir seçim olur. Ayrıca dekorasyonda açık renkler kullanmak ferahlık ve temizlik duygusunu güçlendirir.

modern banyolar

Banyonuzda kullanabileceğiniz ipuçları

Banyo duvarlarınızda duvar kağıtlarına ve tablolara yer vererek sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Çok uzun yıllar boyunca beyaz olarak kullandığımız çamaşır makinelerimizde artık renklenmeye başladı. Canlı bir renkte alacağınız çamaşır makineniz banyonuzu şenlendirecektir. Eğer alma imkanınız yoksa yapı marketlerde satılan sprey emaye boyaları ile bu canlılığı siz gerçekleştirebilirsiniz. Ama beyazı tercih edip boyamak istemezseniz beyaz eşya stickerlarıyla da çamaşır makinenizin görünümünü cazip hale getirebilirsiniz.
Banyonuzda kullanabileceğiniz aksesuarlar

banyo tasarımı

Evinizin diğer bölümleri gibi banyonuzda da geçirdiğiniz vakitten keyif almak istiyorsanız değişik dekoratif ürünlerden faydalanabilirsiniz. Öncelikle aynanızın önüne baktığınızda sizi sevgiyle gülümsetecek küçük biblolar koyabilirsiniz.

dekoratif sabun

Çamaşır makinenizin üstüne hoş bir sepet koyup içine el havlularınızı yerleştirebilirsiniz veya bunun yerine gene sepet içinde hoş kokulu dekoratif sabunlarda koyabilirsiniz. Duvarda raflarınız varsa dekoratif mumlar, tütsüler, minik heykellerle hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

dekoratif mumlar

Lavabonuzun dolaplıysa ve kenarlarında boş yerler varsa dekoratif bir tepsi içine koyduğunuz kremlerinizi buraya yerleştirebilirsiniz. Alacağınız bir cam fanusun içine renkli taşlar koyup makyaj fırçalarınızı kremleriniz yanına yerleştirebilirsiniz. Diş macunu ve fırçası gibi günlük bakım ürünlerinizi de tasarımı güzel olan fırçalıklar içine koyup gene bu alana yerleştirebilirsiniz.

banyo dekorasyonları

Banyonuz biraz genişse bir köşesine sehpa koyup üzerine evde yetiştirdiğiniz bir saksı çiçeğini koymanız eminim çok hoş bir hava katacaktır banyonuza. Şık ve zarif bir vazo içine koyacağınız kokulu çubuklarda bu köşe için idealdir. Çiçek yerine bunu da tercih edebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*