Kil Maskesinin Faydaları ve Cilt Sağlığındaki ÖnemiYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kil maskesinin gücü adına

Aslında cilt bakımı uzun ve zahmetli iş. Fakat bu yapılan onca zahmetli iş sizin ve cildinizin geleceğini etkileyecek. Cildi güzelleştirmek için kullanabilecek doğal madde çeşitlerinin arasında kil, muhtemelen bulup bulabileceğiniz en etkili maskelerden. Farklı cilt yapılarına özgü hallerde satılabilen kil modelleri, cildiniz koyuran ve bakımı sağlayan en doğal maskelerden biri.
kil maskesi

Kil, sulandırılmış alüminyum silika ile meydana gelen bir tortu olarak nitelendirilir ve granitin yavaş aşınması ile meydana içerik olarak değişik oranlarda kalsiyum, magnezyum ve silika barındırır. Kilin iyileştirme özellikleri sıklıkla bilinen bir şeydir.

kil maskesi

Uzun zamanlar önce Çinliler, Yunanlılar, Romalılar ve Hindistan yarımadasının eski uygarlıklar, kilin bu mükemmel özelliklerine hâkimdi ve sıklıkla kullanmaktaydı. Savunma mekanizmasını güçlendiren kil,  mikro organizmalara karşı aktif olduğu, bilimsel olarak ispatlanmış bir antiseptiktir.

kil maskesi

Kirleri, cildin en derin tabakalarından dışarı çıkartma özelliği bulunmakta. Cildin içindeki sıvı mekanizmasını düzenlemeye yardım ederek iyileşmeyi ve yeniden yapılanmayı hızlandırır. Ve antiiltihabik ve analjezik olarak, alerjik reaksiyona sebep olmaz. Bu sebeple cildinizde yan etkilere sebep olmaz.
kil maskesi

Aslında aradığınız farklı modellerde olan birçok kil (veya kaolin olarak da bilinir) ürünleri şimdilerde, sağlık dükkanlarında ve eczanelerde sıklıkla raflarda yerini almakta. Düzenli ve sağlıklı bir cilt için ve bakım yapmak için, çok ince, beyaz veya yeşil killere ihtiyaç duyabilirsiniz.

kil maskesi

Aslında kendi kiliniz hazırlamak da bir o kadar kolay. Marketlerde ve eczanelerde satılan en ucuzlarından olan parçalanmamış ürünler alırsanız, bir mikser içinde küçük parçalar halinde kilinizi elde edebilirsiniz. Aslına bakılırsa beyaz kil en doğal olanıdır ve normal ve karma ciltler için tercih edilir. Cildinize en uygun kili yapıp bakımınızı sağlamak sizin elinizde.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*