Kim Güzel Olmak İstemez Ki?Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Güzellik ve bakım ilk çağlardan bu yana insanların konusu olmuş ve güzel göründüğünü bilmek herkes için ruhunu okşayan bir kavram oluşturmuştur. Küçük büyük her yaşta insanın güzel görünmek iştemesi içgüdüsel de sayılabilir. Ancak kadınlar için bu durumun çok fazla bahanesi var diyebiliriz. Psikolojik sebeplerinin dahi kuaförde geçen zamanda düzeldiğini düşündüğü gibi… Kadınlar için güzellik uğruna harcanan çaba bir anlamda terapi gibidir. Alışveriş yapmak, saçlara ve cilde bakım yaptırmak, makyaj yapmak gibi şeyler son derece mutlu ederken çoğu zaman eşler bu konuya kadınlar gibi bakmazlar. Bu aşamada da karşı cinse iyi görünmek istenildiği ifade edilse de işin özünde herkes aynada kendini iyi görmek için süslenir.

kusursuz saçlar

Son Zamanların Güzellik Sırları

Güzellik ve bakım genel anlamda aynı şeyi ifade etse de herkesin farklı güzellik çözümleri vardır. Önce kendini tanımak ve özelliklerinizin farkında olmak önemlidir. Öne çıkmasını istediğiniz özelliğinizi vurgulayarak burada detaylandırma yapabilirsiniz. Makyaj hileleri özellikle bu konudaki farklı çizgiler ekleyebileceğiniz en iyi alandır. Dudaklarınızı belirginleştirmek, gözlerinizi ve bakışlarınızı şekillendirmek sizi daha farklı gösterebilir. Saçlarınız yüzünüzü çevreleyen en iyi aksesuarınızdır. Yüz şeklinize göre kısa ya da uzun saç modeli tercih edebilir, katlı ya da düz kullanarak tarzınızı yansıtabilirsiniz. Güzel olmayan kimse yoktur, bakım her şeyi değiştirir.

makyaj

Güzellik ve bakım hakkında bilgi sahibi olmanız ve kendinizde uygulamanızla birlikte olmak istediğiniz gibi görünebilirsiniz. Özgüven tazelemenin bir diğer seçeneği iyi giyinmek olacaktır. İyi giyinmek her zaman pahalı giyinmek anlamına gelmez. Uygun bir mali bütçeyle iyi parçaları yan yana getirdiğinizde ve doğru seçimlerle gerekli şıklığı yakalayabilir, hoş ve zarif görünebilirsiniz. Zevklerinize ve seçimlerinize ağırlık vererek vücut hatlarınıza uygun kıyafet tercihleri sizi çok daha iyi gösterecek ve bu durum özgüveninizi tazeleyecektir.en şık giysiler

Son moda elbise seçimleri dışında size yakışan trendleri yaratmanız da sizi çağa uygun kılabilir. Bu noktada bütünlük yakalamanız, kıyafetinizi çanta ve ayakkabınız ile tamamlamanız sizi gözde biri yapar. Bakımlı olmak ve bunun sizde yarattığı etkiyi dışa vurmak kolay olacak, çünkü edindiğiniz güven duygusu bakışlarınıza ve gülümsemenize yansıyacak. Yaptığınız kombinlerde küçük değişiklikler yaparak her alana uygun hale getirebilirsiniz.

giysi modelleri

Günlük giyiminize eklediğiniz ince topuk ayakkabı ve klasik tarzda bir çanta veya ceket ile iş kıyafetine dönüştürebilir, aynı pantolonu ve bluzu deri mont ve spor ayakkabı ile bütünleyerek sokak modasını yakalayabilirsiniz. Şapka ya da gözlük gibi aksesuarlar da tarzınızı yansıtmanıza yardımcı küçük ipuçları verir. Bakımlı olmak tırnaklarınızdan dişlerinize, saçlarınızdan elbisenize,gözlerinizden gözlüğünüze kadar her alana el atar. Ufak eklemeler ve küçük değişikliklerle siz neden bakımlı ve özenilen biri olmayasınız ki?  Asıl olan nasıl görünmek istediğiniz ve önemli olan güzel hissetmenizdir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*