Kış modasında sık yapılan hatalarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kışın gelişi ile birlikte kışlık giysiler de gardıroptakini yerini almaya başladı. Çoktan belirlenmeye başlanan 2017 kış modasında ise ne yazık ki alışveriş çılgınlığı yüzünden yanlışlar yapılabiliyor. Eğer siz de kış modasında uyumu yakalamak ve harika gözükmek dururken kötü bir görünüme yol açmak istemiyorsanız sık yapılan hatalara göz atmanızda fayda var.

uzun çorap

Desenli çoraplara dikkat

Kışlık şort giyerek hem gündelik şıklığa kavuşmak hem de rahat hareket edebilmek birçok kadın için favori kombininde şort ve külotlu çorap kullanmayı tercih ediyor. Ancak fazla karışık desenler genelde ekose desenli olan kışlık şortlar ile birlikte kullanıldığında büyük bir karmaşaya yol açabiliyor. Zımbalı botlar ise bu karışıklığı daha da arttıran uyumsuz birer ürün olarak karşımıza çıkıyor.

kadın çorap

Ayrıca bacak boyu ve kalınlığı da ne yazık ki külotlu çorap seçiminizi etkileyebiliyor. Çoraplarınızdaki desenlerin bacaklarınızda orijinal kalıplarını korumasını sağlamadan giymemeli, aksi takdirde bozulmuş formlarda çizgilerin şortlarla birleşince kötü bir görünüme yol açtığı unutulmamalı.
Tüy kullanımına dikkat

Kışın ayaklarınızı ısıtmak için 2017 modasında da tüylü ayakkabı ve şapkaları sık sık görebilirsiniz. Ancak dozunda kullanılmayan tüyler özellikle uzun ise farklı olmaya çalışırken sakil bir görünümde olmanıza yol açabilmektedir.

kadın modası

Eğer diğer kullandığınız parçalarda da düz renkler ancak iddialı detaylar mevcutsa tüy kullanımı abartılı olmamak kaydıyla eğer sizi yansıttığını düşünüyorsanız ve seviyorsanız kullanılabilir. Ancak karmaşık bir tasarımda bir de tüylü şapka modelleri ya da ayakkabı kullanmak tam anlamıyla rüküş ve göz yoran bir seçim olur.

Uzun çizmelere dikkat

kadın ayakkabı

Uzun çizmeler eğer kısa yün elbiseler ya da mini etekler gibi şık ve bacak dekoltesine izin veren mini parçalarla kullanılacaksa harika durabilir. Ancak bu noktada önemli olan kendi bedeninizi tanımanız ve buna göre karar vermenizdir. Ne yazık ki kısa ve kalın bacaklar için uzun çizme modelleri hem kullanımda rahatsızlığa hem de kötü bir görünüme yol açabilir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*