Kısa Boylu Kadınlara Özel Giyim ÖnerileriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kısa boylu kadınlar için sokak giyimi

Sokaklarda rahatça gezerken eğer boyunuzun daha uzun görünmesini ve bu sayede daha iddialı bir fiziğe sahip olduğunuz imajı yaratmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Öyle ki kısa boylu kadınların mutlaka edinmesi gereken birkaç parçanın sizin zevkinize uygun tarzda olanlarını seçerek siz de kolayca göz hileleri sayesinde daha uzun görünmenin kolaylıklarını keşfedebilirsiniz.

Midi ve miniler

kisa boylu kadinlar icin giyim

Elbise ya da etek seçimlerinde tercihinizin midi ya da mini boylarda olmasına özen gösterin. Bacaklarınızı ön plana çıkarmanın kısa boylu olmayı vurgulayacağını sanarak bacaklarınızı kapatmak tam tersi  giysiler ile anında kapanan bir fiziğiniz olduğu yani minyon olduğunuz imajını pekiştirecektir. Ayrıca elbise tercihinizde bu etek boyuna ek olarak V kesim yakalardan yana tercihinizi yapmak da bacak boyunuzla birlikte gövde boyunuzda da paralel bir uzunluk algısı yaratacaktır.

kisa boylu kadinlar icin giyim

Mutlaka sahip olmanız gereken parçalardan biri olan ceketler konusunda biraz dikkatli olmanızda fayda var. Ne çok kısa ne de çok uzun modeller tercih etmemeli, bu ceketlerin bitiş yerlerinde fazla detay ve süsleme olmamasına özen göstermelisiniz.

kisa boylu kadinlar icin giyim

Topuklu ayakkabı bahsetmeye gerek var mı bilmiyoruz ama kısa kadınların ayakkabılıklarının en önünde bulunması gereken modellerin başında geliyor. Ancak renk konusunda siyah gibi fazla keskin ve koyu renkler yerine açık ve pastel tonlarını tercih etmeyi de ihmal etmeyin.

kisa boylu kadinlar icin giyim

Eğer midi boy etek tercih ettiyseniz bacaklarınızı etekle kapamadığınız için rahat edemeyeceğinizi düşündüğünüz günlerde eteklerinizle aynı renklerde opak çoraplar tercih edin. Aradaki etekten çoraba geçiş sınırını ne kadar kamufle edecek renk tercihlerinde bulunursanız bu o kadar uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Pantolon tercih  ederken İspanyol paça kesimine sahip olan modelleri seçin. Bu modeller genişleyerek yaptığı iddialı inişleri ile alt bacak kısmını daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır.

kisa boylu kadinlar icin giyim

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*