Kısa Saçlı Kadınlara Özel En Pratik ve En Şık 4 Saç ModeliYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kısa saçlara özel pratik modeller

Kısa ya da küt saçlara sahipseniz saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirmek biraz zor ve can sıkıcı bir durum olabilir. Özellikle geçen senenin saç hiti Bob kesim saçlara sahipseniz ve saçlarınız hala uzamadıysa üzülmeyi bir kenara bırakın ve en az uzun saçlar kadar kadınsı ve havalı duran kısa saç modellerini keşfederek en özel günlerden hemen dışarı çıkacağınız en acil zamanlara kadar her anda şıklığınızı kolayca tamamlayın.

Düz saçlar arkaya

Kisa Sac Modelleri

Modern tarza sahip saçlar elde etmek özellikle kısa saçlarda daha kolay olmakta, bu konuda da uzun saçlı kadınlara göre avantajlı olmaktasınız. Saçlarınız düzse hiçbir ısıl işlem uygulamadan ancak dalgalı ise dilerseniz saçlarınızı fön ya da düzleştirici ile düzleştirdikten sonra arkaya doğru tarayın ve ön kısma kuru şampuan yardımıyla hafif bir volüm verin. Bu görünümü sabitlemek için kuvvetli bir saç spreyi kullanmayı ihmal etmeyin.

Dalgalı saçları dağıtın

Kisa Sac Modelleri

Saçlarınız dalgalı ya da kıvırcık ise hiçbir uygulama yapmadan ancak eğer düzse maşanız yardımıyla gelişigüzel dalgalar oluşturduğunuz saçlarınızı bir saç köpüğü yardımıyla hafifçe nemlendirdiğiniz saçlarınıza uygulayın. Dağınık dalgalarınızı özgürce serbest bırakın ve kaküllü saçlarınız varsa elleriniz yardımıyla masaj yapar gibi hareketlerle kakülünüze volüm vermeyi ihmal etmeyin.

Yarım topuzlar

Kisa Sac Modelleri

Kısa saçlara çok yakıştırdığımız bir diğer saç trendi tepeden yarım topuzlar olurken, bu model ayrıca eğlenceli ve genç görünümü ile de gündelik kullanım için ideal bir tarz oluşturuyor. Saçlarıızın yalnızca üst yarısını küçük bir topuz oluşturacak şekilde başınızın tepesinde toplayın ve altta kalan kısmı düzleştiriciniz yardımıyla hafifçe düzeltin.

Örgülü modeller

Kisa Sac Modelleri

Eğer saçlarınız kısa ise örgüleri unutmanız gerektiğini düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Saçlarınızın ön kısımlarına odaklayacağınız örgüler şık kombinlerden sokak tarzına kadar birçok giyime de uyum sağlayabilir. Saçlarınızı ortadan ya da hafif yandan ikiye ayırın. Aldığınız küçük bir tutamın üzerine iki yandan birer tutam ekleyerek saçlarınızı ensenize kadar balık sırtı model örün. Çıkan küçük saçlarınızın olmasını ise kesinlikle dert etmeyin. Saçlarınıza salaş bir görünüm veren bu tellere elinizle volüm kazandırın.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*