Kışın Vazgeçilmezi Yün KazaklarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sıcaklığın giysi hali yün kazaklar

Kışları adeta vazgeçilmez bir parçamız halini alan kazakların bu sene en çok gördüğümüz sık dokunmuş kırçıllı yün dokumasında olanları özellikle de açık tonlarda ve grinin yoğunluklu kullanıldığı modelleri ile kalbimizi fethetti. Bahar modasına yaklaştığımız bu dönemde hala kullanmak ve bu trendi yakalamak için geç kalmadığınız kazakları kombin örnekleri ile birlikte inceliyor ve modası kolay kolay geçeceğe benzemeyen bu klasik parçaları diğer sezonlarda da nasıl kullanabileceğinizi birlikte görüyoruz.

Yun Kazak

Açık tonlarda kış sıcaklığı

Kış günlerinde kendine has sıcaklığını beraberinde getiren yün kazaklarda bu sene daha çok fildişi, sütlü kahve, füme gibi açık tonların hakim olduğunu görüyoruz. Kasvetli havalara kendine has bir buğu katan bu yün kazaklarda açık renklerin oldukça hoş durduğunu belirtmeden geçemiyoruz.

Yun Kazak

Açık tonlar yalnızca kış havasına uyum sağlamakla kalmayıp size de kombin yaratma konusunda büyük kolaylık sağlarken, gömleklerinizi beyaz gömlekler ya da kot gömlekler ile birlikte kullanabileceğinizi ve bu sayede ofis havasına girebileceğinizi de hatırlamamızda fayda var.

Yun Kazak

Dökümlü kazaklar

Kazaklarda bu sene bluzların askine daha çok uzun modeller dikkatimizi çekerken, pantolon ve yarım kollu tshirtlerde gördüğümüz salaşlık ve dökümlü duruşlar daha çok tercih edilen tarz oluyor. Sokak rahatlığını dilerseniz pantolonlarınızın içine köşesini sıkıştırdığınız kazağınız ile biraz daha dikkat çekici kılabilir, salaşlıktan gelen serbest stilinizi bu şekilde pekiştirebilirsiniz.

Yun Kazak

Tshirtlerinizi kombinleme konusunda ise size tarzınıza uygun kararlar almanız konusunda özgürlük sunan sokak modasında vintage tarzlar için kahverengi deri çantalar, bez konçsuz ayakkabılar, fötr şapkalar ve mom model kumaş pantolonlar sunulurken, bir klasik olan yüksek bel dar paça kotlar ya da siyah taytlar da bol ve dökümlü yün kazakları birlikte kullanmak için ideal olabiliyor. Fazla göz doldurucu olması nedeniyle düz olmasına rağmen fazla aksesuar kullanımına izin vermeyen bu kazakların ciddi duruşuna ise saat ve şapka kullanımının çok yakıştığını eklememizde fayda var.

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*