Kıvırcık Saçlı Kadınlara Özel ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kıvırcık saçlar için kullanım ve şekillendirme önerileri

Kıvırcık saçlar ne kadar doğal,farklı ve etkileyici görünse de birçok kıvırcık saçlı kadından saçlarını şekillendirmenin ya da yatıştırmanın ne kadar zor olduğunu duyabilirsiniz. Oysa doğal güzelliğin en sevilen parçalarından biri olan kıvırcık saçlar, doğru ellerde eşsiz güzelliğinizi daha da ön plana çıkaracak güce sahip özel saçlara dönüşüyor. Siz de kıvırcık saçları şekillendirmek için sezonun saç trendlerini ve saç kullanım önerilerini bizimle birlikte keşfetmeyi ihmal etmeyin.

Model önerileri

kivircik saclar icin oneriler

Kıvırcık saçları yatıştırmak yerine onları toplayabilirsiniz. Birçok kadın saçlarını topladığında çıkan küçük saçlardan şikayetçi olduğunu söylese de saçlarınız uzunsa bu konuda daha şanslısınız. Çünkü saçlarınızı tamamen at kuyruğu yapmak fazla kabarık bir görünüm yaratıyor ve istediğiniz şıklığı yakalayamıyorsanız yarım topuzlar yapabilir, başınızın arkasında küçük bir toka ile gelişigüzel bağlar yaparak öne düşen saçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

kivircik saclar icin oneriler

Saçlarınızı toplamak istemiyorsanız onların kabarıklığından daha etkileyici bir görünüm için faydalanmayı deneyin. Saçlarınızı bastırmak ve yatıştırmak yerine yoğun bir şekilde tek yana doğru saçlarınızı atın ve ellerinizle bir miktar daha kabartın. Bu görünümün sportif olduğu kadar dikkat çekici olduğunu da belirtmemizde fayda var.

kivircik saclar icin oneriler

Saçlarınızı toplayarak daha da rahat etmek istiyorsanız saçlarınızdan dağılan telleri tokanızla sabitlemeye çalışmak için savaş vermeyin. Bunun yerine dezavantajı avantaja dönüştürün ve saçlarınızda dağınık topuzlar yaparak daha salaş bir şıklık yaratın.

Kuralları yıkanlara

kivircik saclar icin oneriler

Genel olarak kıvırcık saçlı kadınların kısa kesimlere başvuramayacağı, kısa saç boyunun kıvırcık saçlı kadınlara göre olmadığı gibi yanlış bir algı vardır. Saçlarınızı dilediğiniz boyda kestirdikten sonra köpükle biraz dalgalandırın ve bu iri dalgaları canınızın istediği gibi yandan ayırarak eğlenceli bir görüntü yaratın.

kivircik saclar icin oneriler

Kıvırcık saçların doğal olarak yapılı duran hali, renkleri daha da belirgin kılmakta özellikle açık tonlar ile mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Bu nedenle size söylenen eski kuralları unutun ve kıvırcık saçların o kusursuz dalgalarını ön plana çıkaracak parlak renklere şimdiden göz atmaya başlayın.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*