Kötü Günlerinizi Bir Anda Değiştirecek ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kötü günleri iyiye çevirin

Hepimizin zaman zaman hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kaldığı, aksilikler yaşadığı günler olabilir. Bu günlerde modunuzu düşürmek ve umutsuzluklara kapılmak ise önemsiz olayları kendi kafanızda önemli kılmanıza ve psikolojik olarak yara almanız yol açabilir. Her günün ayrı bir önemi olduğu hayatımızda hiçbir günü kötü geçirmemeniz ve can sıkıcı durumların üstesinden gelebilmek için birkaç küçük öneriyi takip etmeniz yeterli olabilir.

kotu gunler icin oneriler

Biraz kafa dağıtalım

Eve gelmiş ve stresli bir günün izlerini silmeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu süreçte kafa dağıtmak için yalnız kalmak sandığınız kadar kötü bir fikir değildir. Ancak yalnız kalarak kötü anları tekrar tekrar düşünmek ve değiştiremeyeceğiniz durumları yargılamak sizi daha da çok yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle yalnız kaldığınız bu dinlenme anlarında kendinize keyifli oyalanma gereçleri yaratın. Örneğin uzun zamandır izlemeyi plandığınız bir filmi izleyebilir ya da en sevdiğiniz şarkı eşliğinde biraz kitap okuyabilirsiniz.

kotu gunler icin oneriler

Açık havanın da psikolojiniz üzerindeki en az hareketlilik kadar iyi gelen etkilerini biliyoruz. Bu etkilerden aynı anda yararlanmak için biraz açık hava yürüyüşü yapın. Stresi sizi yatağa bağlamasına izin vermeyin ve spor ile açık havanın aynı anda sizi ne kadar enerjik hissettireceğini, öfkenizi kanalize ederek fark edin.

kotu gunler icin oneriler

Arkadaşlarınıza biraz zaman ayırmak da bu kötü günleri iyi anılarla dolu bir güne çevirmek için birebirdir. Ancak aklınıza ilk gelen alelade bir kişiyi çağırmak yerine en sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanlarla olmayı deneyin. Sizi yargılamadan dinleyecek ve neşelendirecek arkadaşlarınızın ne kadar değerli olduğunu özellikle bu günlerde fark edeceksiniz.

kotu gunler icin oneriler

Şimdi biraz düşünme zamanı

Artık dinlenip kafa dağıttığınıza göre biraz düşünebilirsiniz. Ancak hali hazırda aşmış olduğunuz aksilikleri değil, umut dolu hayallerinizi. Kendinizi iyi anılarınıza ve hayallerinize odaklayarak biraz düşünün ve bunu sessiz bir ortamda yapın. Bir tür düşünce kontrolü yaratmış olacağınızı fark edeceksiniz.

kotu gunler icin oneriler

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*