Koyu Göz Halkalarından Kurtulmanıza Yardımcı Olacak BesinlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bu besinler göz koyuluklarına çözüm olacak

Göz çevresi halkaları ve koyulukları çoğu kadının kusursuz bir cilde sahip olmasında önündeki en büyük engel ve güzelliği için en büyük sorunu. Çoğumuzun yaşadığı bu sorun için birçok kozmetik ürün bulunsa da cildinizin renkliliğinin içinden geldiğini düşünürsek kozmetik ürünlerin etkisi tartışılır. Bu nedenle cilt sorunları için en temel basamak olan doğru beslenme ile siz de göz halkalarına veda edebilir, gözlerinizin etrafındaki koyuluklara çare olacak besinler ile daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Salatalık

goz alti morluklari icin besinler

İçinde yüksek oranda su bulunduran salatalık göz çevresindeki cildinizin nemlenmesini sağlar. Yine salatalıkta yoğun miktarda bulunan K vitamini ise renk pigmentlerinin eşitsizliğini dengeleme için destek sağlar. Buzdolabında saklanan salatalıkları alın ve iyice yıkayarak temizleyin. Sonrasında soymadan dilimleyin ve halkaları gözlerinizin üzerine koyarak yaklaşık yarım saat onları dinlendirin.

 Patates

Salatalığa benzer işlevlere sahip olan kullanabileceğiniz bir diğer doğal besin de patatestir. Buzdolabından çıkartılan patatesler uzun süre soğukluğunu muhafaza edecektir. Bu sayede ek bir fayda olarak gözlerinizdeki şişkinliğin de dinmesini sağlayacaktır.

goz alti morluklari icin besinler

Maydonoz

Cilt için faydaları ile bilinen maydanoz aynı zamanda göz çevresi halkaları için de birebir olan, C ve K vitamini deposu bir besin. İnce kıydığınız maydanozları sıcak su içerisinde su soğuyana kadar bekletin. Sonrasında bu maydanozlu su ile göz çevresine tonikleme işlemi uygulayın. Birkaç hafta boyunca sabırlı bir uygulama yaparsanız kalıcı etkileri siz de fark edeceksiniz.

goz alti morluklari icin besinler

Avokado
Cilt için sahip olduğu faydaları sunan bir diğer besin olan avokado, ezilip badem yağı ile karıştırılarak göz çevresi için maske olarak uygulandığı takdirde, bu hassas bölgenin her daim nemini koruması için yardımcı olacaktır.
goz alti morluklari icin besinler
Süt
İçeriğindeki yüksek laktik asit, protein ve aktioksidan bileşenleri ile cilde parlaklık ve yumuşaklık veren süt, ideal bir cilt temizleme ürünü olarak da bilinir. Sütlü pamukları gözlerinizi dinlendirirken 10 dakika kadar göz kapakları üstünde bekletmek koyu halkaları yok etmek için birebir.
goz alti morluklari icin besinler
Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*