Koyu Ruj Sürme için ÖnerilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Muhteşem koyu ruj görünümü sanıldığı kadar zor değil

Koyu renk rujlar dudakları daha seksi ve çekici göstermek için en büyük sırrımız. Kadınların eskiden yalnızca özel günler için tercih ettiği ancak artık her mevsim gece gündüz demeden rahatça kullanmaya başladığımız koyu renk rujlardan alışkın olmayanlar ise hala mahrum. Öyle ki koyu renk rujları uygulamanın zor olduğu ön yargısı makyaj sever kadınların iki defa düşünmesine neden oluyor. Siz de koyu renk rujları uygulamanın zorluğundan çekiniyorsanız bu işlemi sizin için oldukça kolaylaştıracak önerilerimizle artık daha çekici olabilirsiniz.

koyu ruj surme ipuclari

İlk adım baz

Makyajın her aşamasında olduğu gibi dudakları renklendirmede de ilk adımımız baz. Doğru bir zemin olmadan ne kadar kaliteli ve güzel görünen bir ürün kullanırsanız kullanın istediğiniz etkiyi yaratmanız oldukça zor. Dudaklarınızı daha dolgun göstermek ve ölü derilerden kurtarmak için ruj kullanmadan bir süre önce diş fırçası ile hafifçe masaj yapın.

koyu ruj surme ipuclari

Dudaklarınızın nemini bir havlu ile tamamen aldıktan sonra nemlendirici bir krem ile çatlak görünümünün dolgunluk kazanarak kaybolmasını sağlayın. Sonrasında da transparan bir pudra uygulayarak koyu renk rujlar için doğru zemini yaratabilirsiniz.

İşin sırrı dudak kalemi

koyu ruj surme ipuclari

Koyu renk ruj sürme konusunda kadınları en çok korkutan detay dağılan rujlar. Rujunuzu uygularken bunu önlemek ve rujunuzu tamamen dudağınıza uygun bir çerçevede göstermek için ruj ile aynı renk dudak kalemi kullanmayı ihmal etmeyin.

koyu ruj surme ipuclari

Gün içinde kalıcılık

Koyu renk ruj uyguladıktan sonra eğer çevresine dağılıyorsa bunun için kapatıcı ürünler ile küçük rötuşlar yapabilirsiniz. Ayrıca tek seferde kalın bir ruj katmanı sürmek yerine ince ince birkaç katman sürmek ve bu katmanlar arasında kurumasını bekleme daha kalıcı bir makyaj demektir. Gün içinde tazelemek için rujunuzu yanınıza almayı da unutmayın.

koyu ruj surme ipuclari

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*