Kuaförden Yeni Çıkmış Gibi Görünen Düz Saçlar için İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Harika düzlükte saçlar için ipuçları

Saçlarınızı düzleştiriler ile düzleştirmeye bayılıyor ve düz saçların kullanım pratikliğinden omuzlarınızdan dökülen ipeksi duruşuna kadar her haline bayılıyor musunuz? Eğer saçlarınızı düz halde kullanmayı seviyor ancak bu düzlüğün gün içerisinde elektriklenmeler, kabarmalar ve dağılmalar halinde ipeksi yumuşak duruşunun bozulmasından şikayetçi iseniz bu yazımız tam size göre.

Duz Saclar

Saçlarını kendi evinin konforunda tıpkı kuaförden yeni çıkmış gibi dümdüz bir hale getiren ve bunun için uzun zaman ayıranlardan ancak gün içinde saçlarınızın düz formunu yitirmesinden şikayetçi olan yalnız siz değilsiniz. Ancak siz de küçük saç bakımı ve saç şekillendirme ipuçlarımız ile gün boyu hatta gün aşırı kuaförden yeni çıkmış gibi fönlü görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınıza nemini verin

Öncelikle saçlarınızın temiz olduğundan mutlaka emin olun. Siz fark etmeden yağlanan ya da kepeklenen saçlar ne yazık ki düzleştirici ürününüzden dilediğiniz verimi alamamanıza yol açmaktadır.

Duz Saclar

Saçlarınızın temiz olması ise asla sağlıksız bir kuruluk olması anlamına gelmez. Saçlarınızı nem desteği sağlayacak bir şampuan ve durulanan saç bakım kremi ile duş rutininiz esnasında rahatlıkla nemlendirebilir, duş sonrasında kuruttuğunuz saçlarınızın hem temiz hem de sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük püf noktaları

Saçlarınızın temiz olması ne yazık ki elektriklenme ve kabarmaları önlemek için yeterli olmadığı gibi aksine bu sorunları tetikleyecektir. Bu nedenle saçlarınızı kurutma makinesi kullanmadan önce ya da sonra yatıştırıcı yağlar ya da durulanmayan saç kremleri ile ellerinizle düzleştirir gibi yukarıdan aşağı hareketler yaparak sakinleştirmeli ve elektriğini almalısınız.

 

Saçlarınızı düzleştiricinizi kullanmadan önce ısı etkisinden korumak için koruyucu ürünler kullanarak da beslemelisiniz. Düzleştirme işleminiz bittikten sonra hala kabarmalar varsa saçlarınızın yalnızca uç kısımlarına yine yukarıdan aşağıya doğru el hareketleri ile durulanmayan elektriklenmeyi önleyici kremler uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın bu görünümünü korumak, ancak korurken doğallığını da bozmamak için yaklaşık 30 cm. kadar uzaktan saç spreyinizi uygulamayı unutmamalısınız.

Duz Saclar

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*