Küçük evler için büyük fikirlerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Ne yazık ki çoğu zaman hepimizin istediğimiz kadar geniş evlerde oturamayabiliyoruz. Ancak birkaç küçük değişikli ve tasarım ipucu ile salonunuzu ya da odalarınızı daha pratik ve kullanışlı hale getirmek mümkün. Ayrıca evinizdeki bazı değişikler size daha iyi hissettireceği gibi sanılanın aksine oldukça düşük maliyetli de olabiliyor.

Küçük oda dekorasyonu

Salonlar ve oturma odaları için ipuçları

Küçük diye şikayet ettiğiniz misafir odanızda ya da aileniz ile en sık zaman harcadığınız odalar içerisinde amacın en az eşya ile en çok kullanışlılık olduğunu ve bu sayede evinizin daha rahat olduğu kadar daha eğlenceli yaşam alanlarına da dönüşeceğini unutmayın.

Küçük oda dekorasyonu

Eğer büyük mobilyalardan hoşlanan biriyseniz oturma takımında L modelleri tercih etmeye çalışın. Fazla renk ve desen odanızda yorucu ve karmaşık bir görünüm yaratabilir, bu nedenle kaplama kumaşında düz ve mat renkler seçmeye çalışın. Mavi- beyaz ya da kahverengi-krem gibi renk ikilileri bunun için idealdir. Bu renk uyumundan halılarınız, perdeleriniz ve sehpa gibi küçük mobilyalarınızda da faydalanmayı unutmayın.
Odalarınızda canlı renklerden vazgeçemiyorsanız canlılığı vazo, tablo, yapay çiçekler gibi detaylarla destekleyin ve bunları el altına koymak yerine raflara yerleştirmeye çalışarak yerden de tasarruf sağlayın.

Küçük oda dekorasyonu

Eğer odanız hareketinizi kısıtlayacak kadar küçükse kanepe yerine armut koltuklar ve pofuduk minderler de oldukça eğlenceli olabileceği gibi sehpa yerine tepsiler, halı yerine minik kilimler kullanmak gibi fikirler de yerden büyük tasarruf sağlar.

Evimde yaşam alanı yok demeyin

Evinizde eğer nasıl kullanmanız gerektiği konusunda bir türlü karar veremediğiniz küçük odalar varsa bunları depoya dönüştürerek kendinizi bir hobi odası ya da eğlence alanından mahrum etmeyin. Bu odaları boş zamanlarınızı geçirebileceğiniz aktivite alanlarına dönüştürmek sandığınızdan daha kolay.

Küçük oda dekorasyonu

Örneği bir dikiş makinesi ve şık bir yapay manken ile bir anda kendi dikiş odanızı oluşturarak bütün aileniz için harika giysiler ve eviniz için yastıklar ya da örtüler üreterek harikalar yaratabilirsiniz.

Küçük oda dekorasyonu

Çocukların ilgisini çekecek desenlerde minik halılar, birkaç küçük oyuncak ile çocuğunuzun güvenliği konusunda endişe etmeden oynayabileceği bir oyun odası da yaratabilirsiniz.

Küçük odalar sizin tarafınızdan zevkinize uygun birer yaşam alanına dönüştürülmeyi bekliyor, sadece biraz yaratıcılık, hepsi bu!

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*