Her Kadının Bilmesi Gereken 9 Kurtarıcı ve Pratik Makyaj İpucuYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyaj rutininize yeni bir soluk kazandıracak tüyolar

Yanınızda fazla ürün olmayan tatiller, makyajınıza özenmek için aceleniz olan günler ya da yeni ürünlere alışma süreci… Siz hangisini yaşıyor olursanız olun makyaj rutininizi sizin için çok daha kolay, zevkli ve etkili kılacak makyaj ipuçları ile siz de hızlıca mükemmel görünmeye hazır olun.

1Göz makyajı: Eğer gözlerinizin üst kısımlarına sınırları belirgin ve düzgün far sürmekte zorlanıyorsanız bunun için kaşıklardan yardım alın. Kaşıkları temizlemekle uğraşmamak için plastik olanları da tercih edebileceğiniz bu yöntemde göz kapağınızın üzerine kaşık koyup kalan alanı nude ya da toprak renkleri ile boyayarak uyumlu bir zemin rengi elde edebilirsiniz.

Makyaj tüyolari

2 – Dudak dolgunlaştırma: Rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınıza biraz dolgunluk ve pürüzsüzlük vermek için nane yağını deneyin. Nane yağı ilk uygulamanızda hafif bir serinlik hissi oluştursa da rujunuzu uyguladıktan sonra bu hisse alışacak ve dudaklarınızda bir anda oluşan dolgun görünüme çok şaşıracaksınız.

Makyaj tüyolari

3-Doldun kirpikler

Kirpiklerinizi daha gür ve dolgun göstermek için maskara uygulamasından önce kirpiklerinizi iyice temizlediğinizden emin olduktan sonra bebe pudrası sürün. Ardından maskaranızı uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Makyaj tüyolari

4 – Sağlıklı bir cilt : Makyajınızı yapmadan önce cildinizdeki fazla yağı alarak parlamayı önlemek güzel olduğu kadar sağlıklı bir görünüm yaratmak için de önemlidir. Ancak eğer yanınızda yağ temizleme mendilleri yoksa hiç endişe etmeyin, hatta mendilleriniz bittiğinde ekstra para vermeyin. Cildinizdeki fazla yağları almak için kahve makinesi filtrelerini deneyin ve farkı siz de görün.

Makyaj tüyolari

5 – Doğru kontürleme: Kontür işlemi gün geçtikçe kadınların makyaj trendleri arasında daha sağlam bir yer ediniyor. Ancak siz de burnunuz ya da yanaklarınız gibi yerlerde ince ve düz kontür çizgileri oluşturmakta zorlanıyorsanız bunun için çatalları kalıp olarak kullanmayı deneyin.

Makyaj tüyolari

6 – Çekici dudaklar: Dudaklarınızı daha çekici kılmak için farklı tarzlar deneyebilir, renklerden yardım alabilirsiniz. Dudak kaleminizi baz olarak kullanın ve rujunuzu yumuşak geçişlerle dıştan içeri doğru uygulamaya başlayın. Bu şekilde dudaklarınızın farklı olduğu kadar daha da dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj tüyolari

7 – Dudaklarınız için deneyebileceğiniz bir diğer farklı yöntem de alt ve üst dudakta farklı renkler kullanmaktır. Hangi dudak kısmınız daha ince ise o kısma daha parlak tonu uygulamayı unutmayın.

Makyaj tüyolari

8 – Eyeliner kuyruğu çekmek k0nusunda zorlanıyorsanız küçük bir parça bandı, gözünüzün bitiminde kaşlarınıza doğru yapıştırdıktan sonra makyajınızı yapmayı deneyin.

Makyaj tüyolari

9 – Dudaklarınızı daha canlı, nemlendirilmiş ve dolgun göstermek için makyajınızdan önce ya da gün içerisinde aklınıza geldikçe diş fırçası ile nazikçe masaj yapmayı unutmayın.

Makyaj tüyolari

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*