Kusursuz Görünen Bacaklara Sahip OlunYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Çekici bacaklar için bakım önerileri

Kusursuz görünen çekici bacaklara sahip olmayı hangi kadın istemez? Topuklu ayakkabılardan mini eteklere birçok parçanızın sizde harika görünmesini sağlayacak olan pürüzsüz ve çekici bacaklar için birlikte ipuçları ile dolu bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Etkileyici Bacaklar Icin Oneriler

 

Buz ile rahatlama

Yorucu ve uzun bir gün mü geçirdiniz? Bütün gün ayakta çalışmak ya da uzun bir seyahate mi katlandınız? Ödem yapan ayak bileklerinizi ve bacaklarınızı buz kalıplarını silikon fırın eldivenleri ile tutarak masaj yapan hareketler ile rahatlayın. Toplar damarları gevşeten bu işlem, ödemin yanında damarlanmaya da iyi gelecektir.

Etkileyici Bacaklar Icin Oneriler

Uzun yolculuklar

Eğer uçak içerisinde uzun vakit geçirmek zorunda kaldığınız bir yolculuğa çıktıysanız ayak bileklerinizin ve ayaklarınızın şişmesini engellemek için yarım saatte bir mutlaka sıvı alın. Bu sıvı su, soda, meyve suyu ya da bitki çayı şeklinde olabilir. Ara sıra ayağa kalkıp biraz ayaklarınızı hareketlendirmeyi de unutmayın.

Etkileyici Bacaklar Icin Oneriler

 

Rutin bakım ve öneriler

Bacaklarınıza bakım yapmak için kullanabileceğiniz en canlandırıcı ürünlerden biri taze nane losyonudur. Hafif bir serinlik hissi yaratacak olan bu losyon ile bacaklarınızı biraz ovduktan sonra ayaklarınız hafif havada olacak şekilde uzanın ve bunun sizi ne kadar rahatlattığına siz dahi şaşırın.

Etkileyici Bacaklar Icin Oneriler

Ayaklarınızı dinlendirmenin bir başka yolu da doğayla kucaklaşmaktır. Özellikle yorucu günlerin ya da topuklu ile uzun süre gezmenin ardından kum, çim, toprak gibi doğal zeminlerde küçük yürüyüşler yapın. Bunun hemen ardından ılık bir duş alın ve biraz nefes egzersizleri yaparak daha da rahatlayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*