Limonlu suyun hiç bilmediğiniz yararlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Limonlu su karışımı basit olduğu kadar kilo vermek isteyenlerin de oldukça sık tükettikleri bir iksir olarak bilinir. Ancak vitamin deposu limonlu suyu hayatınızdan çıkarmamak ve rutin olarak içmeye devam etmeniz için sebepleriniz bunla sınırlı olmayabilir. Sınırsız faydası ile limonlu su içmek oldukça basit bir hazırlanışla harika bir ilaç niteliğindedir.

detoks

Kilo vermedeki bilinen yararı

Ilık ya da sıcak suya limon suyu ekleyerek içmek uzun zamandır kadınların kilo vermek için kullandığı yöntemler arasında yer alıyor. Ancak bilmeyenler için hatırlatmakta fayda var, limonlu su karışımı içmek özellikle sabah erken saatlerde ya da gün içinde aç olduğunuz zamanlarda iştahınızın önüne geçerek daha küçük porsiyonlar ile doymanıza yardımcı oluyor. Sanılanın aksine yağ yakmasa da limon suyu metabolizmayı canlandırmaya yardımcı oluyor ve sıcak su vücut ısınızı yükselterek vücuttaki yemek yıkımını kolaylaştırıyor.

limonun faydaları

Limonlu suyun diğer yararları

Limonlu su içmenin kolay kilo vermek haricinde bir çok faydası olduğunu unutmadan bu mucizevi iksiri gün içinde tüketmeyi bir alışkanlık haline getirmeyi unutmayın.
Limonlu su içmek vücudunuzu biriken toksinlerden arındırır ve kendi başına bir detoks etkisi yaratır. Limonlu su içeriğindeki bol C vitamini oranı sayesinde kanınız zehirli maddelerden arınarak dolaşımın olumlu şekilde etkilenmesini sağlar, dolaşımdaki bu olumlu sonuçlar ise cildinizde kızarıklıkları geçmesi ve küçük kırışıklıkları yok olması şeklinde yansır.

limonlu su içmek

Limonlu su içmenin faydaları solunumuz üzerinde de kendini gösterir. Göğüs bölgesinde enfeksiyonlardan korunmanızı sağlayan limonlu su, potasyum dolu içeriği ile beyin hücrelerinizde de yenileyici etki göstererek çağımızın sorusu olan unutkanlığa da iyi gelmektedir.

limonlu su

Özellikle sigara kullanan ya da gün içinde ağız kokusu problemi yaşayan kişilerde nefesi tazeler ve antibakteriyel özelliği sayesinde ağız içi bakterilerini öldürür. Kanınızın pH dengesini de koruyan limonlu suyu hayatınıza sokmak için siz de bir an önce bu alışkanlığa başlayın.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*