Makyaj çantanı kışa nasıl hazırlarsın?Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Sonbaharın kışa doğru keskin dönüşü ile birlikte yalnızca havadaki değil modadaki değişimler de kendini hissettirmeye başlıyor. Gardırobun arkasına sakladığımız kalın giysiler yeniden en öne gelirken makyaj ve bakım malzemelerinde de değişiklikler sağlıklı bir şekilde tarzınızı tamamlamanız için şart oluyor. Peki makyaj çantanızdaki ürünlerin kış için hazır olduğuna emin misiniz?

makyaj yapımı

Kış aylarının gelmesi ile birlikte makyaj malzemeleri tonlarında açılmalara gidiliyor, kapatıcı ve fondötenler de bu değişimden en çok nasibini alan ürünlerin başında geliyor. Peki cildin nem desteğinin ön planda olması gereken kış makyajı malzemeleri seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

bakımlı kadın

Ürün rengi seçimi

Cildinize soğuk havalarda kaybedeceği nemi geri kazandırmak için makyajınıza başlamadan önce BB krem kullanmanız öneriliyor. Eğer BB krem seçiminde kafanız karışıyorsa renk için denemelerinizi çene kemiği üzerinde yapmanız en iyi sonuçları veriyor. Cildinizde oluşabilecek kızarıklık ya da beyazlama ile ön plana çıkan lekeleri kamufle etmek için cilt tonunuzu eşitlemeniz ekstra önem taşıyor. Bu nedenle alacağınız tüm cilt ürünlerini birbiri içinde uyumlu olacak şekilde seçmeniz ve seçerken doğru ışığın altında olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor.
Kış aylarının gelmesi ile birlikte birçok kadın bronz makyaja veda etse de aslında kış aylarında da bronzer kullanımının oldukça moda olduğunu aklınızda tutmanızda fayda var. Bronzerlar özlenen yaz sıcaklığını yüzünüze taşırken allık yerine kullanılabiliyor oluşu ve kontürlemeye yardımcı olması ile oldukça pratik bir seçenek oluşturuyor. Kışa uygun daha açık tonlarda bronzer kullanımı için ise likit olanları öneriliyor.

makyaj modası

Göz ve dudak makyajı

Dudakları renklendirmenin oldukça trend olduğu 2017 makyaj modasında ise en çok bordo ve mora dönen kırmızı tonlarında rujlar rağbet görüyor. Alt tonunda mor ya da mavinin kullanıldığı kırmızı, bordo ya da koyu kahve tonlarında rujlarınızı ise belirginleştirmek için bir de dudak kalemi elde etmeyi unutmamanız gerekiyor.

makyaj tüyoları

Gözlerinizde sadelik ile dudaklarınızdaki dikkat çekiciliği dengeleyebileceğiniz gibi kalın eyeliner ile retro bir görünüm elde etmek de bu senenin makyaj trendleri arasında yerini alıyor.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*