Makyaj Dünyasının Kafasını Karıştıran Soru: Sünger mi Fırça mı Parmaklar mı?Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kusursuz makyaj için doğru seçim

Makyaj ürünlerindeki sınırsızlık bunları uygulamak için kullandığımız yan ürünlerde de kendi içinde bir çeşitliliği getiriyor. Son zamanların popüler ürünü beauty blendırlar farklı boylarda adeta koleksiyonunu yaptığımız fırçalara rakip olurken bazılarımız ise çıplak el kullanmakta ısrarcı. Peki kusursuz bir makyaj için ne zaman ve hangi uygulamada hangi ürünü seçmek gerekli?

sunger mi fırca mı

Fırça kullanımı

Fırça allıktan fara, pudradan kontürleme işlemlerine kadar birçok ürün ve uygulama için kullanılabiliyor ve bu da onun çok işlevliliğini sevmemize sebep oluyor. Özellikle kompak ürünleri dağıtma konusunda oldukça başarılı olan fırçalar ne yazık ki likit ürünlerde dalgalanmalara yol açabiliyor. Fırça kıllarının çizgilerinin görünmemesi için doğru fırçayı seçmek ya da ürününüzü tanımak gerekebiliyor.

sunger mi fırca mı

Sünger kullanımı

Son dönemin tüm makyaj videolarında görmeye alıştığımız süngerler gün geçtikçe şekil  ve renk de değiştiriyor .Far gibi ürünlerin dağıtılması için pek fonksiyonel olmayan süngerler, kusura kapama ve kontürleme işlemlerinde kullanılan ürünleri  homojen bir şekilde yaymak için ideal. Ancak süngerler bazen ürünü emip cildinizde pek de iyi bir kapatıcılık yaratamayabiliyor. Yine de oldukça homojen bir dağıtma yapan süngerle makyajında doğallık ve kusursuz kapatıcılık arayanların tercihi.

sunger mi fırca mı

sunger mi fırca mı

Tüm bunlara karşılık çıplak eller

Bazılarımız ise ürünlerini uygulamak için parmak uçlarını kullanmayı tercih ediyor. Oldukça tampon ve nazik hareketlerle uygulama yapılmasını gerektiren bu yöntem, fazla baskı uyguladığınızda cildinize zarar verebiliyor. Ayrıca parmak uçları ne yazık ki çok dikkatli olmazsanız ürünlerin vurgu yaptığınız noktada yapışıp kalmasına ve dağılmanın olmamasına neden oluyor.

sunger mi fırca mı

Hangisini tercih etmeli?

Elbette bu tamamen size ve kullandığınız ürünlere kalıyor. Ancak kendi içinde alternatiflere sahip bu yardımcı ürünlerin kaliteli olanlarını seçtiğinizi düşünerek bir kıyaslama yaparsak küçük alanları kapamada ve aydınlatmada parmak uçları, homojen ve pürüzsüz bir dağılım için süngerler ve renklendirmeler için fırçalar kullanmak mümkün.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*