Makyaj Fırçalarını Adım Adım Temizleme İpuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Kirli fırçalara son!

Makyaj fırçaları sınırsız seçeneği ile herhangi bir kozmetik dükkanına girdiğinizde ya da kendi makyaj çantanızın içinde sizi bekliyor olabilir. Ancak aldığımız andan itibaren yoğun bir şekilde kirlenen bakteri yuvası makyaj fırçalarının makyajınız için yanınızda olması kadar temiz şekilde beklemesi de önemlidir. Makyaj fırçalarının temizlenmesi, makyaj tüyolarının ve cilt sağlığı ya da cilt bakımı önerilerinin başında gelse de çoğumuz fırçalarımızı nasıl temizlememiz gerektiği konusunda emin olmayabiliyoruz. Bu nedenle sizlerle birlikte adım adım makyaj fırçalarımızı temizlemeye başlıyoruz!

İhtiyacımız olan her şey elimizin altında

Makyaj fırçalarını temizleme işlemi için dışarıda ya da online alışveriş sitelerinde satılan ilgi çekici elektronik aletler bulabilirsiniz. Dilerseniz zamandan kazanmak için bu elektronik ürünleri de inceleyebilir, ancak hiç para harcamadan evinizde de kolayca bulabileceğiniz malzemelerle fırçalarınızı temizleyebilirsiniz.

Küçük birer kasenin içerisine bebek yağı ve zeytinyağı koyun. Bu ikisini bir araya getirerek mümkün olduğunca homojen bir hal alana kadar karıştırın. Ardından fırçalarınızı bu karışıma sokun ve temizleme sıvısı olarak kullanın.

Makyaj Fircasi Temizleme

Eğer bebek ya da ya da zeytinyağınız yoksa, malzemeler konusunda değişiklik yaparak sirke, su ve ağız gargarası da kullanabilirsiniz.

Makyaj Fircasi Temizleme

Fırçanızı iyice köpürttükten sonra sıvının kalanını da üzerine dökün ve iyice temizlenmesi için kıllarına zarar vermeden elinizde gezdirmeye başlayın. Dilerseniz silikon bir fırın eldiveninin üzerine evinizde silikon tabancası varsa küçük benekler şeklinde şeffaf tırtıklar yaparak fırçanızı sürmek için bir zemin oluşturabilirsiniz.

Fırçalarınızı yıkadıktan sonra sularının iyice süzülmesi için onları ters bir şekilde tutun ve daha fazla durulanmaya ihtiyaçları olup olmadığından emin olun. Fırça kıllarının sap ile birleştiği noktalardan asla suyunu sıkmaya kalkmayın, bu kılların fırçadan kopmasına neden olacaktır.

 

Makyaj Fircasi Temizleme

Eğer kıllar kendiliğinden kopuyor ya da yıkadığınız halde fırçalarınız kirli kalıyorsa, eskilerine veda edip yeni fırçalar almanın vakti geldi demektir. Unutmayın yeni fırçalarınızın ömrünü uzatmak için en akıllıca uygulama onları düzenli olarak temizlemektir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*