Makyaj Ürünlerinizin Birden Fazla İşlevini KeşfedinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyaj ürünleri ve pratik kullanım önerileri

Makyaj ürünleriniz aslında tek bir bölge ya da tek bir amaç ile kullanmak için alınsa da aslında zor zamanlarda ve makyajınızı yenilemeniz gerektiği anlarda birden fazla kullanıma müsait olan pratikliği ile kurtarıcı olabiliyor.

Makyaj Ürünleri

Farklı yönleri ile acil durumlarda hemen yüzünüzü renklendirmek için yanınızdaki makyaj ürünlerini kullanabilmeniz ya da küçük çanta kullandığınız için yanınızda makyaj ürünü taşıyamadığınız günlerde oldukça pratik bir makyaj tazeleme yapabilmeniz için ürünlerin yüzümüzdeki farklı kullanım alanlarınız birlikte keşfediyoruz.

Makyaj Ürünleri

Tek fırça yeter

Normalde evinizin konforunda uzun bir makyaj rutini gerçekleştirdiğiniz zamanlarda elinizin altında birden fazla hatta belki onlarca farklı marka, tür ya da büyüklükte makyaj fırçasına sahip olabilirsiniz. Ancak bu fırçaları her zaman yanınızda bulundurmak ya da gün içinde kullanmak mümkün olmayabilir.

Makyaj Ürünleri

Makyajınızı tazelemeniz gereken acil bir durumdaysanız tek fırçanın aslında birçok göre görebileceğini unutmayın. Örneğin yanınızda düzeltme paletinizi bulundurmak ya da kullandığınız eyelinerı krem formda tercih etmek, yanınızda mutlaka küçük ve ince uçlu bir fırça bulundurmanızı gerektirir. Bu fırçayı yalnızca sivilcelerinizi saklamak, gözlerinizi eyeliner ile belirginleştirmek için değil, farlarınızı sürmek ya da kaşlarınızı doldurmak için de kullanabilirsiniz. Özellikle farınızı hem kontür rengi hem de kaş doldurma farı olarak farklı şekillerde kullanabilir, tek palet ya da tek renk ürünle yüzünüzün üst kısmını anında değiştirebilirsiniz.

Renklendirme için tek ürün yeter

Renklendirme için yanınızda bir allık ya da bronzer bulundurmak oldukça pratik olacaktır. Pudralar yalnızca cilt kusurlarını kamufle etmekte ancak cildi renklendirmek makyajda daha belirgin farklar ortaya koymaktadır. Bu sebeple siz de yanınızda bir allık taşıyarak toprak renklerindeki tercihlerinizi kontür rengi, far gibi farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Makyaj Ürünleri

Yanınızda rujunuz varsa bu ruju parmak uçlarınıza hafifçe uygulamak ve parmaklarınızı hafif ovuşturduktan sonra bu rengi yanaklara dağıtmak da renklendirme için kullanılabilecek acil durum fikirlerindendir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*