Makyaj Yaparken Bilmeniz Gerekenler



Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyajın Püf Noktaları

Kadınların hem vazgeçilmezi hem de en büyük kurtarıcısı olan güzelliğinizin tamamlayıcısı makyaj uygulamalarında ne yazık ki birçok yaygın hata yapılmakta ve bu yanlışlar güzelliğinizi arttırmak yerine daha kötü bir görünüme yol açabilmektedir.

Makyaj yaparken dikkat edebileceğiniz birkaç basit makyaj önerisi ile daha kolay ürün seçmek, tarzınızı belirlemek ve uygulama sürecini pratikleştirmek mümkün olabilir.

Makyaj Ipucları

Doğru makyaj tekniğini bulun

Özellikle kapatıcı, aydınlatıcı, allık, pudra gibi cilt makyajı ürünlerinde bu konu daha fazla özen gerektirmekte yüzünüzün hangi bölgelerini ön plana çıkarmayı hedeflediğinize iyi karar vermelisiniz. Örneğin makyaj malzemenizi seçerken cilt tipinizin yağ oranını göz önünde bulundurarak karar vermeli ya da uygulama esnasında aydınlatıcıları göz çevresi, burun, alnın ortası gibi küçük bölgeler haricinde fazla kullanmamaya özen göstermeli ve kontürlemenizi doğru yapmalısınız.

Makyaj Ipucları

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  • Eğer gözleriniz küçükse daha büyü ve dikkat çekici gözler için beyaz renkte bir göz kalemini göz pınarlarınıza ve gözünüzün kalem bitim çizgisinin hem altında iç kısma uygulayabilirsiniz.
  • Makyaj Ipucları
  • Henüz eyeliner uygulamalarında acemi iseniz bunun için kozmetik ürün mağazalarında bulabileceğiniz kağıt kalıplardan yardım alabilir ya da eyeliner sınırınızı şeffaf bir bant yapıştırarak siz belirleyebilirsiniz.
  • Birçok kadın koyu gözaltlarını kapatmak için yanlış bir uygulama olarak oldukça açık tonlarda kapatıcılar kullanmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken eğer fondöten kullanıyorsanız fondöten ile aynı renk, kullanmıyorsanız doğal cilt tonunuz ile aynı renk bir gözaltı kapatıcısı ile doğallığı yakalamaya çalışmanız olacaktır.
  • Makyaj Ipucları
  • Koyu renk ve özellikle mat rujları kullanmadan önce dudaklarınıza vazelin ya da benzer bir nemlendirici krem uygulayın, ardından ince bir katman şeklinde pudra uygulayın. Eğer dudaklarınız inceyse dışa, fazla kalınsa içeri doğru dudak kalemi uygulayıp sınırları belirledikten sonra rujunuzu kullanın. Dudağınızdaki çatlakları kapatıp pürüzsüz görünüm verecek bu uygulama koyu rujlarda dağılmayı da engelleyebilmektedir.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*