Makyajda 60’lar modası geri geliyorYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Podyumlarda giysiler kadar dikkat çeken bir diğer konu makyaj olurken 2017 sokak modası kendini makyaj alanında da göstermeye başladı. Eskiye dönüşün olduğu moda sezonunda en büyük hiti ise retro göz makyajı modelleri alıyor.

cilt makyajı

Kedi gözler ile çarpıcı bakışlar

Kedi göz makyajı tekrar moda olmaya hazırlanırken, birçok modelin yüzünde, dergi kapaklarında ve yürüdüğünüz her caddede bu göz makyajı modellerini görmeye hazır olun.

retro göz makyajı

Gözlerinize kedi gözü havası katacak olan bu nostaljik ve havalı makyajı bu kadar çekici kılan en önemli özelliği ise kendi stilinize uygun olarak ister daha kalın ve dikkat çekici şekilde ister daha sade ve ince çizgilerle uygulanabilir olması.
Retro makyaj ve uygulaması

Göz makyajınıza hazırlık olarak öncelikle cilt kusurlarınızı kapatın. Cildinize uygun kullandığınız fondöten ve kapatıcılar ile klasik cilt makyajınızı tamamlarken dikkatli olmanız gereken tek konu dikkati gözlerinizde toplamaya çalışacağınız için cilt makyajında keskin çizgiler, abartılı parlaklıklar ve dikkat çeken tonlar kullanmamanız olacaktır. Cilt makyajınızı tamamlarken göz makyajınızı daha etkili kılmak için aydınlatıcıları göz bitiş noktalarında cömertçe uygulayabilirsiniz.

göz makyajı

Görünümde doğallık yaratmak makyajda önemli bir ipucudur. Bu nedenle retro makyaj yaparken daha mat tonlar seçmeye çalışın. Cilt kapatma ürünlerinizde mat ve kremsi dokuda olanları, allıkta ise uçuk pembe tonlarını tercih edin.

cilt makyajı

Doğallığı yüzünüzün genelinde yaratmaya çalışın ve bu nedenle kaş makyajından kaçının. Kaşlarınızı yalnızca fırça yardımı ile düzgünleştirin ve göz makyajınıza başlamadan önce kalıcılığı arttırmak için baz uygulamayı unutmayın.

Göz makyajınızın ise far kullanmadan siyah beyaz fotoğraflarda gördüğümüz gibi sadece bir eyeliner ile yeterince vurucu olmasını sağlayın. Göz içinden dışına doğru uzun bir kuyruk ile sonlanan eyeliner çizgisini oluşturduktan sonra etkililiği arttırmak için maskara uygulamasını unutmayın. Eyeliner çizginizi dilerseniz jel kalem ile kalınlaştırabilir ve dudaklarınızı bir nemlendirici ile daha uyumlu hale getirebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*