Makyajda Metal ÇağıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyajın daha da parlak ve dikkat çekici olmasının moda olduğu günümüzde bir yeni akım daha metalik renklerle geldi. Gümüşün ve altının simli ve metalik tonları ile parlak görünen etkileyici bakışlara sahip olmanız artık oldukça kolay görünüyor. Özellikle fütüristik bir tarza sahip farklı kadınların bayılacağı metal makyaj akımında sade ve düz parçalardan hoşlananlar da detaylarla dikkat çekici görünebilme fırsatı yakalamış olacak.

metal makyaj

Metalik bütünlük

Eğer gümüşün metal parlaklığını siz de makyajınıza taşımak istiyorsanız bunun için yalnızca göz farlarından değil oje ya da parlak şeffaf allıklar gibi farklı ürünlerden de yardım alabilirsiniz. Tüm tarzınızın genelinde bütünlük sağlayacak metalik makyaj çeşitlendirmeleri sayesinde uyum sorunu yaşamadan düz giysilerinizle dahi makyajınızı kolayca tamamlayabilirsiniz.

metal makyaj

Metale renk katmak

Eğer tamamen metal renklerini kullanmanın sizin için fazla soluk bir makyaj modeli olacağını düşünüyorsanız bunun yerine metal tonlarına biraz renk karıştırmanız da akıma uyum sağlarken tarzınızı ortaya koymanızda yardımcı olabilir. Metalik renklerde far ya da rimel uygulamasından sonra siyah kalemler ile makyajınızı belirginleştirebilir, parlatıcılarınızda hafif pembelik kullanarak yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
Metalik makyaj modellerinde yalnızca gümüş renklerinin olmadığını unutmadan altın, mavi, pembe gibi renklerin de metal tonlarındaki parlak olanlarını seçebilir, özellikle bu tonları far paletinizde karıştırarak daha da çılgın bir görünüm elde edebilirsiniz.

metal makyaj modeli

Sadelikten şaşmayanlara

Eğer metal makyaj modeli olarak gördüklerinizin sizin için fazla cesur seçenekler olduğunu düşünüyorsanız, parlak tonların oldukça hafif uygulamalarla da etkileyici olabileceğini unutmamalısınız.

metal makyaj modelleri

Özellikle berrak bir cilde sahipseniz fazla iddialı görünmek yerine metalik farlarla küçük dokunuşlar yaparak bile bu akıma uyum sağlayabilir ve yenilikçi görünümünüzü sadelik anlayışınızla birleştirebilirsiniz. Bu hafif dokunuşlar sayesinde gündelik kullanımda da metal makyajdan her yerde faydalanmış olabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*