Makyajdan Önemli Cilt BakımıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Güzellik için önce bakım

Makyaj her şekilde ve zaman yapabileceğiz, geriye döndüğünüzde silip atabileceğiniz bir şey. Ama cildinizin geri dönüşü yok. Korumak, düzenini sağlamak ve geçmişe baktığınızda iyi ki yapmışım diyeceğiniz bir olgu; Cilt bakımı.

cilt bakimi

Cildinizi bir sanat eseri gibi korumak, düzenini sağlamak oldukça zahmetli bir iş olup düzenli yapılması gereken bir durumdur. En çok karşılaşılan sorunlardan bazıları, kırışıklıklar, güneşin zararlı ışınları, kuruluk, tahriş ve istenmeyen tüylere. Aslında sorunlar bunlar olsa da iyi haber hayat boyunca 1000 kere yeni cilt katmanı üretiyor olmanız. Bu sayede cildinizin pürüzsüz ve parlak olabilmesi için elinize birçok şans geçmiş oluyor. Bu sayede yapmadıklarını, yanlış yaptıklarınızı görüp hatalarınızın geri dönüşü için elinize bir şans geçmiş olacak fakat bunu iyi değerlendirmek gerekiyor bu sebeple birkaç önerimiz olacak.

cilt bakimi
Yeniliklere Açık Olun
Günlerce araştırdınız, okudunuz, danıştınız ve gittiniz sizin aklınıza yatan ürünü aldınız fakat bir yararını göremediniz. Bu sorunlar cildinizin farklılığında yatıyor. Ürünün iyi olmaması değil sorun, cildinize uygun olmaması. Eğer aldığınız ürün,  istediğiniz bakım seti cildinize iyi gelmiyorsa boş yere para harcıyorsunuz demektir ve bunlardan kaçının. “Bir ürünün aktif bileşenlerinin yararlarına kendini hapsederek o nemlendiricinin peşinden koşma” diyor Amerikan Kozmetik Dermatoloji ve Estetik Cerrahi Uzmanları Birliği Başkanı Ranella Hirsch.

cilt bakimi

Kırmızı En Güzel Renktir

cilt bakimi
Son zamanlarda dermatoloji üzerine yapılan araştırmalar hızla devam etmekte biliyorsunuz ve çok güzel gelişmeler karşımıza çıkmakta.  İngilizler tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde beş çorba kaşığı domates püresi yiyen denekler, yemeyenlere oranla daha hafif güneş yanıklarına maruz kaldığı bildiriliyor. Araştırmacılara göre domateste bulunan doğal ve güçlü bir antioksidan olan likopen, kalkan görevi yaparak bizi güneşten koruyor ve bu sayede cildinizi doğal olarak korumuş oluyorsunuz. İhmal etmeyin.

cilt bakimi

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*