Makyajınızı Kıştan Bahara Taşımak için Geç KalmayınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Makyaj modellerinde bahar farkı

Makyajınız her daim sizi daha renkli ve canlı gösterse de renk mevzusu hareketliliğini hissetmeye başladığımız sıcak bahar aylarında daha da bir önemli. Baharın canlılığını ruhunda taşımak yeterince iyi. Ancak bununla yetinmeyen ve sahip olduğu her detayla bu canlılığı yansıtmak isteyen kadınlar için renk ve makyaj modelleri konusunda birkaç tavsiyemiz olacak. Ayrıca ısınan havalarda da makyaj tercihlerinize dikkat çekmeyi unutmadık.

bahar makyaji

Renkli paletler

Baharın gelişi ile birlikte bütün kış gördüğümüz gri ve siyah ağırlıklı makyaj modellerine yavaş yavaş veda edebiliriz. Renkli paletleri geri çıkarma vakti!

bahar makyaji

Paletlerinizin eğer oldukça büyük bir renk skalası yoksa birkaç küçük renk paleti almanızda fayda var. Şeftali tonlarında bir palet, mavi ve yeşil tonlarında bir palet ve elbette şeftali tonlarında bir palet, tüm bahar göz makyajınızı tamamlayabilmeniz için fazlasıyla yeterli olacaktır. Ancak sahip olduğunuz renklerle alacalı ve abartılı görünümler yaratmaya son. Bu renklerden maksimum iki ya da üçünü kullanarak özel günlere hazırlanabilir, gündelik makyajınızda ise baz renginin haricinde tek bir açık ton ile makyajınızı en doğal şekliyle noktalayabilirsiniz.

bahar makyaji

Lip gloss vakti

Kış boyu mat rujların etkisi altındaydık. Nude tonlarından çekici kırmızılara kadar her haline adeta aşık olduğumuz mat rujları artık yavaş yavaş lip glosslar ile takas yapma vaktiniz geldi. Ruj tercihinz mat dokusu ağırlıklı bir üründen yana olsa da son dokunuşu mutlaka lip gloss ile yaparak hem sıcak havalarda makyajınızın kalıcılığını arttırın, hem de dudaklarınızı nemlendirirken bahar renklerine kavuşturun.

bahar makyaji

Renklere doyamayanlara

Eğer kışı bir atıp pir atanlardan ve özlediğiniz bahara kavuştuğunuz için renkleri doyasıya kullanmak isteyen biriyseniz Cesur Kadınlara Özel Renkli Maskaralar yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Kirpiklerinizde siyahın dışına çıkmanın sizi ne kadar sıra dışı hissettireceğine inanamayacaksınız.

bahar makyaji

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*