Masanızda keyifli ve şık sofralara yer açınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Hem keyif alacağınız pratiklikte hem de şık görünümlü sofralar tasarlamak için birkaç küçük öneriye kulak vermeniz yeterli. Ayrıca keyifli yemeklerin baş tacı ve ailelerin buluşma noktası olan sofralar ile sevdiklerinizle ve misafirlerinizle daha kaliteli zaman geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

yemek masası

Misafirlere özel sofra önerileri

Mutfağınızda veya da misafirlerinizi konuk edeceğiniz diğer ev kısımlarında teknoloji desteği alın.

masa düzeni

Bütçenize uygun seçtiğiniz bir müzik seti veya hoparlör ile fon müzikleri ile ortamı neşelendirebilir, siz sunumlarınızı hazırlarken misafirlerinizin keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Küçük bir televizyon da eğlenceli programlar ile misafirlerinizde aynı etkiyi yaratabilir.

masa düzenlemek

Mevsim fark etmeksizin sofralarınızın canlı görünümünü koruyun ve bunun için iştah açmayı sağlayan kırmızı rengi sık sık kullanın. Masa örtünüzü ya da Amerikan servislerinizi bu tarz canlı ve zıt renklerde seçebilirsiniz. Kağıt ya da kumaş peçeteleri de önceden birkaç karton yardımıyla hazırladığınız ruloların ya da ince yüzüklerin içinden geçirip sofrada hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.
El yapımı limonata ya da serinletici taze meyve suları hazırlayıp bunları şeffaf kavanozlara koymanın son zamanlarda çok moda olduğunu unutmayın. Bu görünüm hem masadaki doğal canlılığı ve renkliliği arttırır hem de kullandığınız pipetler ile daha sevimli bir görünüm sağlama imkanı sunar. Dilerseniz bardak ya da kavanozlarınızın kulp ve boyun kısmını kurdeleler ile de süsleyebilirsiniz.

sofra düzeni

Romantik akşamlar için sofra hazırlama

Sevgiliniz ya da eşinizle geçireceğiniz özel bir gecenin başlangıcında olmazsa olmaz olan yemeğinizi sunmak için aynı derecede özel bir sofra kurmalısınız. Ancak bu durum sizi düşündürmesin çünkü birkaç klasik detay sandığınızdan daha etkili olabilir.

romantik masa düzeni

Romantik masalarda masa örtüsü seçerken daha çok dikkat dağılmasını önlemek amacıyla siyah, kırmızı, bordo, beyaz, lacivert gibi mat ve düz renkler tercih edin. Örtü kullanarak sadeliğe şıklık katabilir, örneğin Fransız dantelinden bir örtüyü fonun üzerine sererek hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Masanızda yapay yerine canlı çiçekler ve klasik mumlar yerine kokulu mumlar tercih etmeye çalışın. Özellikle şekerli ya da baharatlı kokuların iştah açıcı olduğunu unutmayın.

romantik masa hazırlama

Sofranın en önemli kısmı olan yemek servisi için ise büyük tabaklar ancak minik porsiyonlar kullanın. Bu hem masanın daha dolu görünmesini hem de daha çeşitliliği fazla bir sunum izlenimi yaratacaktır.

İçecek tercihiniz fark etmeksizin masada kadeh bulundurun ve bu kadehleri masadaki yerini inciler ile çevreleyerek daha şık görünmesini sağlayın.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*