Minimalizm Etkisindeki Kolye ModelleriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Minimalist tarz aksesuarlarda

Aksesuarlara yansıyan ve kendini en sade haliyle ortaya koyan minimalizm akımı ince ve parıltılı kolyelerdeki desenleri ile beğeni kazanıyor. Sezonun aksesuar alanında en beğenilen fikirlerinden olan bu kolyeleri farklı parçalar ile kombinlemek oldukça kolay olduğu gibi bir uğur kolyesi gibi çıkarmadan kendinizle özdeşleştirmeniz de mümkün. Kendinize özgü bir tarz yaratırken az ancak öz detaylara yer vermek için minimalist kolye akımını yakalayın.

minimalist kolte

İpler ve tasma modeller

minimalist kolte

Geride bıraktığımız senenin aksesuar modasına damgasını vuran modellerden biri tasma kolyeler oldu. Tasma kolyeleri daha çok gotik tarz dahilindeki tasarımlarda görsek de aslında ince süet ipler ile aynı modeller uygulandığında hem çok katmanlı kolyeler elde etmek hem de daha minimalist bir çizgi elde etmek mümkün. Siyah rengi çok yakıştırdığımız bu kolye modellerinde bordo ve lacivert gibi koyu renk alternatifleriniz mevcut. Eğer dilerseniz tasma kolyelerin uç kısmında etnik desenlere sahip madalyonların kullanıldığı tasarımları da deneyebilirsiniz.

minimalist kolte

Zincirler vs. ipler

minimalist kolte

İpleri kullandığımız minimalist tasarım örneklerinin yanı sıra altın rengi ince zincirleri de aynı tarza uyarlamamız mümkün. Bu tarza uygun kolyeler elde etmek için ince zincirlerin dilerseniz birbiri içerisine geçerek ince katmanlar yarattığı modellere göz atabilir, dilerseniz de uç kısmında madalyon, boncuk ya da pul bulunan daha hareketli modelleri değerlendirebilirsiniz. Bu modelleri sevme sebeplerimizin başında hemen her parça ile uyum sağlayabiliyor olmasının geldiğini de eklememizde fayda var. Bu sayede beyaz bluzlarınızla yav havası estirirken ince kolyelerinizin katacağı mini zarafeti de üstüne ekleyebilirsiniz. Dilerseniz ince bir ipe geçireceğiniz birkaç uyumlu boncuk ile bu kolyeleri kendiniz üretmeniz bile o kadar kolay olacak ki, siz de uğurlu kolyelerinizden hangisini takmanız gerektiğine karar verirken şaşıracaksınız.

minimalist kolte

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*