Modada Origamiden Esinlenen Geometrik ÇizgilerYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Bu sene podyumlarda en çok dikkatimizi geometrik desenler ve kesimler çekerken, origamiden ilham alan modeller ise modernliğin tavan yaptığı yenilikçi ve yaratıcı tasarımlar sunuyor. Belirgin şekiller baklava desenlerinden simetrik dörtgenlere birçok deseni sınırlandırırken, kumaşlarda yumuşak renkler ve kendinden desenli görünümler dikkat çekiyor. Özellikle 2017 giyim modasını belirleyen defilelerin arasında New York ve Paris moda haftalarında gördüğümüz origamiden esinlenen tasarımları sizin için yakından incelemeye aldık.

Origami ve Kadın Modası Origami ve Kadın Modası
Transparan ve geometri bir arada
Geometrik şekillere transparan detaylar ile derinlik kazandırılan üç boyutlu desenler göz alıcı bir sadelikle karşımıza çıkıyor. Şıklık konusunda oldukça iddialı olan etek modellerini ise tül detayları nedeniyle uzun üst parçaları ile birlikte kullanmanız akıllıca olacaktır. Ancak yine de bu konuda iddianın sınırını belirlemek size kalıyor. Dilerseniz uzun soket çoraplar ile birlikte kullanabileceğiniz 2017 elbise modelleri ve etek modelleri modern eklemeler için çorabın yanı sıra burnu açık şeritli düz taban ayakkabılarla kullanılabiliyor.

Origami ve Kadın Modası
Kendinden desenler
Etek pilelerine bambaşka bir yorum getiren 2017 etek modelleri sezonun trend rengi azur mavisinin de yer aldığı tasarımları konuk ediyor. Uzun etekleri sıkça gördüğümüz podyumlarda pileler desenlerin yerini alırken, görülen o ki ütü hattı alışageldiğimiz liseli görünümünün oldukça dışına çıkıyor. Origaminin üç boyutlu ancak birbirine yakın katmanlardan oluşan derinliği verilen desenleri sayesinde etekler modernliğin öncüsü olarak görünüyor.

Origami ve Kadın Modası Origami ve Kadın Modası
Eğer bu derinliklerin yalnızca alt parçalarında olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kat kat simetrik ve geometrik süslemelerden yararlanılan üst parçaları ise açık tonlar kullanılarak gölgeli bir hava kazandırılmış ve bu sayede desenleri daha çarpıcı bir hal almış şekilde karşımıza çıkıyor. Açık tonların sayesinde yalnızca derinlik değil aynı zamanda kolay uyum sağlayan ve pratiklik kazandırılan bu bluz modellerini ise düz kesim alt parçaları ile birlikte kullanmak mantıklı olabiliyor.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*