Monokrom Makyaj Trendini YakalayınYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Tek renk makyaj modası : Monokrom makyaj

Güzellik trendlerinin de değişim ve yenilik konusunda modadan aşağı kalır yanı olmadığını söylesek sanıyoruz yanılmış sayılmayız. Bir yeni trend ise monokrom tarzından geldiği makyaj dünyasında kadınlara güzellik tercih ettikleri tek renk üzerinden geliyor.

monokrom makyaj

Nasıl yapılır?

Monokrom makyajın özelliği monokrom tarz olarak modadan alıştığımız görüntünün makyaja uyarlanması. Yani bu makyajda kullanacağımız sadece tek bir renk var. Tercih ettiğiniz rengin farklı tonlarını farklı bölgelere uygulamanız mümkün. Ancak yüzünüze hakim olan tek bir renk olması gerektiği gibi, bu rengi koyu eyeliner gibi rengi standart olan ürünler ile birlikte kullanmıyoruz. Far, allık ve ruj kombinleri monokrom tarzda makyajın temelini oluşturan ürünler. Ancak renkli maskaralara da sahipseniz ne ala.

monokrom makyaj

Hangi renkleri tercih ediyoruz?

Monokrom makyajda size renk özgürlüğü tanınsa da hem dudaklarınız hem de gözleriniz için uygun renkler seçmeniz gerektiğinden seçeneklerimiz otomatik olarak biraz daralıyor. Eğer allık kullanımını minimumda tutacaksanız parıltılı yeşil ve mavi pigmentleri kullanarak dudaklarınızda da alışılmışın dışında renklere yer vermeniz mümkün. Ancak faza dikkat çekmeyi seven biri değilseniz tavsiyemiz mercan tonları, şeftali, mürdüm, bordo ve şeker pembesinden yana olacak.

monokrom makyaj

Nerelerde kullanılıyor?

monokrom makyaj

Monokrom makyajın bir avantajı da pratikliği. Öyle ki çok amaçlı makyaj stickleri ile tüm yüzünüze aynı rengi vermeniz mümkün. Mesela pembe bir rujunuz varsa hafifçe yanaklarınıza uyguladıktan sonra dağıtarak allık gibi göstermeniz ve parmak uçlarınızla da göz kapağına hafifçe aynı rengi uygulamanız monokrom tarzı yakalamak için yeterli. Bu pratiklilikten yola çıkarsak makyajınızı gün içinde yapmanız işten bile değil. Hatta acil davetler, beklenmedik randevular için de dakikalar içerisinde bu makyajı uygulamanız mümkün. Unutmayın, yanınızda yeterince ürün varsa aynı rengin farklı tonlarına yer vermek sizi daha canlı gösterebilir.

monokrom makyaj

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*