Mükemmel Görünen Dudaklar için Doğru Bakımın SırlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Dudak bakımı için ipuçları

Dudak bakımı yüzünüzün en belirgin bölgelerinden biri olan dudaklarınızın kırmızı ve doğal bir güzellikte görünmesi için şart. Çoğu kadının gündelik bakım rutini sırasında es geçtiği dudak bakımı, aslında sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olmanızın sırrı. Siz de dudaklarınızı doğal haliyle dahi en güzel şekliyle görmek için bakım önerilerini uygulamaya başlayabilirsiniz.

dudak bakimi

Peeling

Tıpkı cildiniz gibi dudaklarınızın da peelng bakımına ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz? Dudakların peeling ile ölü hücrelerden arınması, böylesi hassas bir doku için oldukça önemli. Daha önemlisi ve güzeli dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırmak için ekstra bir bakım ürünü almanıza ihtiyacınız yok ve kolayca bulabileceğiniz bazı malzemeler aslında mükemmel birer dudak bakım kürü.

dudak bakimi

Toz şeker, kahve, ezilmiş çilek dudak peelingi için ideal malzemeler olabilir. Toz şekerin alabildiğine az işlenmiş olması için esmer şeker olmasına dikkat edebilir, çileği daha parlak gülüşlere sahip olmak için dişlerinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçaladığınız fırça ile dudaklarınıza hafif masajlar yaparak onları daha dolgun ve kırmızı göstermeniz mümkün olduğu gibi, bu sayede de peeling yapmış olursunuz.

Nemlendirme

dudak bakimi

Yazın sıcağın, güneşin ve en önemlisi deniz tuzunun etkisi ile sertleşen ve soyulan dudaklar unutulur ve dudakları nemlendirmeye sadece kışın ihtiyacımız olduğu düşünülür. Ancak dudaklarınızı her daim çatlama ya da kuruma gibi sorunlardan korumak için kendinize özel bir nemlendirici ürünü sıklıkla uygulamanız gerekir. Hatta bu nemlendiricileri rujunuz için baz olarak kullanabilirsiniz.

dudak bakimi

Bir başkasının ruj ya da nemlendiricisini kullanmaktan kaçınmanız, kendi ürününüzü taşımanız da bir diğer önerimizdir. Bunlara

dudak bakimi

Dudaklarınızı ağzınızı yıkadıktan ya da dişlerinizi fırçaladıktan sonra mutlaka iyice kuruladığınızdan emin olun. Islak kalan dudaklar çatlamaya daha müsait bir yapıda. Dudaklarınızda çatlamaya bağlı kabuklar varsa bunları soymayın ve nemlendirerek geçmesini bekleyin. Aksi halde dudaklarınız yumuşaklığını kaybedecektir.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*