Mutfağınızı yenilemek için ipuçlarıYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Mutfağınız aileniz ve misafirleriniz için çeşitli lezzetler hazırladığınız bir mekan olmanın yanı sıra evin de sıcaklığının en çok hissedildiği özel bir alandır. Evinizin bu kadar önemli olan bir kısmında hem yemek yaparken bunu keyfe dönüştürmeniz hem de size yer ve zaman konusunda tasarruf sağlayan bir mutfak tasarımınızın olması önemlidir. Mutfağınızı sadece yemek hazırlanan bir yer olmaktan çıkarıp bir keyif köşesine dönüştürmek için ise birkaç ipucunu uygulamanız yeterli.

mutfak

Harika lezzetler hazırlarken eğlenin

Misafirlerinizin sunumunuzu beklerken daha keyifli vakit geçirmesi için önceden birkaç küçük pratik sunum hazırlamanızda fayda vardır. Özellikle teknolojik ev gereçlerinin çok büyük fırsatlarla alınabileceği sanal alışveriş sitelerinden hemen mutfağınız için Türk kahvesi makinesi temin ederek misafirlerinize sunum hazırlama konusunda hem lezzet garantili hem de zaman tasarruflu bir yöntem seçebilirsiniz.

desenli bardak

Daha rahat çalışmak hatta yeni kahve makinenize yer açmak istiyorsanız tezgahınızdaki mutfak robotu gibi küçük ev eşyalarını koyabileceğiniz raflardan destek alın. Raf kullanımı mutfaklarda artık daha sık kullanılan ve daha vintage bir görünüm sunan oldukça pratik bir fikirdir.
Yemeklerinizi zevkle hazırlamak için size enerji veren renklerden faydalanın. Örneğin, cam boyaları alarak düz renkte tabak ve bardaklarınızı süsleyebilir, böylece kendinize harika bir hobi de bulabilirsiniz. Renkli perde ve kilimler ile süslediğiniz mutfağınızda bu gibi büyük parçaları arkasına çengelli iğne ya da mıknatıs tutturulmuş kelebek, çiçek gibi motiflerle süsleyebilirsiniz.

mutfak

Rahat hareket edebilmeniz önemli

Tezgahınızı rahatça kullanmanız ve mutfakta rahat hareket etmeniz eğer sizin için zorlayıcı oluyorsa, mutfak tasarımında ada mutfak adı verilen modellerden faydalanın. Mutfağınızın ortasında ek bir tezgah olarak kullanabileceğiniz bu modeller, size hem fırın gibi ürünlerden uzak rahat hareket etmenizi sağlar hem de kesme, rendeleme işleri için ekstra alan yaratır.

mutfak

Mutfağınızda ekstra yer kaplayan sebzelik ya da ekmeklik gibi parçalardan kurtulun ve bunun yerine mutfak temasına uygun biçimlerde küçük havlu askılarından faydalanın. Yün bohçaların içerisine plastik poşet geçirip, askılara asın ve bunların içine bakliyat, ekmek, sarımsak gibi malzemeleri dilediğiniz gibi yerleştirin.

Raflarınızda yeterince yer bulamıyorsanız daha retro görünen bir yöntem olan raflardan yine destek alabilirsiniz. Raflara dizdiğiniz bu kitapların yanına baharat ya da kuruyemiş kavanozları yerleştirerek yine yerden tasarruf ederken, dekoratif bir görünüm de yakalayabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*