Mutfak hanımlar için önemlidirYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Hanımların zamanının çoğu mutfakta geçtiği için ev dekorasyonunda en çok özen gösterilmesi gereken yerlerdir. Mutfakta severek iş yapmak ve bundan keyif almak için dekorasyon şarttır. Mutfak bir kadının işlerini kolaylaştıracak kadar pratik ama bir o kadar da şık olmalıdır.

mutfak dekorasyonu

Hayatınızı kolaylaştıracak mutfak dekorasyon önerileri

Mutfağın düzenli ve kullanışlı bir dekorasyona sahip olması işlerinizi kolaylaştıracaktır. Elinizi attığınızda aradığınız şeyi bulabilmek için dekorasyon düzgün yapılmalıdır.

mutfak

Dar ve karanlık mutfaklar, dolapların yetersiz olması hanımların mutfakta keyifle çalışmasını engeller. Dar ve az ışık alan mutfakların geniş ve ferah gözükmesi için dolaplar mutlaka beyaz seçilmelidir. Böyle mutfakları aydınlatmada tavanda avize yerine spot ışıklar olmalıdır. Küçük mutfaklarda modüler veya küçük mobilyalar tercih ederseniz mevcut alanı daha verimli kullanırsınız.
Mutfak dolaplarınız yetersizse ve fazladan dolap yaptırmak için yeriniz yoksa sürekli kullandığınız eşyalar için dekoratif raflardan ve askılardan faydalanabilirsiniz. Aynı şekilde mevcut dolaplarınızın içine raylı raf sistemleri yaptırarak tencere ve tavalarınız için farklı bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

mutfak dekorasyonu

Çekmecelerin içine, alacağınız küçük hasır sepetleri yerleştirerek bölmeler oluşturarak küçük mutfak aletlerini burada toplayabilirsiniz. Böylece hem mutfaktaki karışıklığı önlemiş olursunuz hem de aradığınız şeyleri daha rahat bulursunuz.

mutfak tasarımı

Mutfağınızın penceresi içinse ortama hoş bir hava katacak perdeler seçin. Son zamanlarda moda olan dantel perdeleri veya ortamı daha aydınlık ve geniş göstermesi için stor perdeleri tercih edebilirsiniz.

Aksesuarlar ile mutfağınıza zenginlik katın

Mutfağımızda kullanacağımız aksesuarlar ortama ayrı bir güzellik katacaktır. Mutfak tezgahınız genişse küçük ev aletlerini buraya koyarak elinizin altında bulunmasını sağlayabilirsiniz. Tezgah üzerinde kötü bir görünüm oluşturduklarını düşünürseniz üzerlerine küçük sevimli örtüler örtebilirsiniz.

mutfak aksesuarı

Duvarlara astığınız rafların daha hoş gözükmesi için güzel saksılara reyhan, fesleğen gibi hoş kokulu bitkiler dikerek üstlerine koyabilirsiniz veya boş kavanozları değişik şekillerde süsleyerek bu rafların üstünde değerlendirebilirsiniz.

Mutfağınızdaki kötü kokuları da masa üstüne veya pencere önüne koyacağınız tütsülükler, koku çubukları veya renkli mumlar ile önleyebilirsiniz. Bu ürünler kokuyu yok etmenin yanı sıra çok da hoş bir görüntü oluşturacaktır mutfaklarınızda.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*