Mutluluğunuz için İç Sesinizi DinleyinYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Yaşamınıza yön verirken iç sesinize kulak verin

Çoğumuz kalabalığın içerisinde kaybolurken yalnızca bedenimizin değil zihnimizin bize söylediklerinin de yorulup gitmesine izin veriyoruz. Sessiz kalan düşünceler sizin yaratıcılığınızın asıl yönünü elinizden alırken kendinizi tanımanız ve isteklerinizi sorgulamanız konusunda da önünüzde engeller olarak geri dönüyor. İç sesinize kulak vermek aslında hepimizin ertelediği bir girişim olsa da en önemli ses olanın kendi sesiniz olduğunu unutmamak ve kalabalıkların dayattıklarını bastırmak gerekiyor.

ic sesi dinlemek

İç sesinizi açığa çıkaracak ortamlar

Kalabalık toplantıları seven sosyal biri olabilirsiniz. Ancak yavaşlamak ve biraz da sessizliğe yer vermek sandığınız kadar korkunç olmayabilir. Eğlencenizin yavaşladığınız anda sona ereceğinden korkuyor olabilirsiniz. Ancak asıl temponuzu düzenleyerek kendinize yöneldiğinizde gerçekten sizi neyin mutlu ya da mutsuz ettiğini keşfedebilirsiniz. Yalnız kalmaya henüz hazır değilseniz ve hızlı bir yaşantıdan sonra yalnızlığın kötü hissettireceğini düşünüyorsanız sizi yargılamadan dinleyecek ve fikirlerinizi önemseyecek arkadaşlarınızla sohbet etmekten asla çekinmeyin. Onlara kendi iç dünyanızı açmanız hem size kararlarınızda netlik hem de arkadaşınıza şefkat ve güven duygusu verecektir.

ic sesi dinlemek

Ne istediğinizi bilmek için bir adım atmadan önce mutlaka kendinize ”Bunu gerçekten istiyor muyum?” gibi sorular sorun. Her hedef ya da isteğinizin gerçek bir amacı olmak zorunda değil, bazen insanlar deneyim edinmek ya da farklılıkları tatmak için de nötr etkileri olan hedefler seçebilir. Ancak soru bu isteğinizi elde ettiğinizde iç sesinizin size huzurla seslenip seslenmeyeceğinden emin olmanızdır.

ic sesi dinlemek

Kabullenin

ic sesi dinlemek

İlk başta alışkın olmadığınız bir dünyayı keşfediyor gibi hissedebilirsiniz. Ancak tüm cesaretinizle iç sesinizin size hatırlatmak istedikleri ile yüzleşmelisiniz. Kendinizi içten içe yargılamak yerine iç dünyanızda kendinizi affetmeli ve sezgilerinizin önünü kesen hayal kırıklıklarını bir kenara itmelisiniz. Belki yeni bir iş, belki de ayrılık, belki de başka bir ülkeye taşınmak… İç sesinizin size söylediklerini nedenleri ile birlikte değerlendirirken cesur olmalı ve hayatınızın kontrolünü bu şekilde elinize almanız gerektiğini kabul etmelisiniz.

ic sesi dinlemek

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*