Ne Giyeceğinize Karar Veremiyorsanız Yalnız DeğilsinizYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Konsere gideceğiniz akşamlar kıyafet seçimi yapmak son derece zor ve zaman alıcı olabilir. Bu konunun üstesinden gelmek için vereceğimi tüyolardan yararlanabilirsiniz. Bu eğlenceli günde tüm gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız o zaman hem şıklığı hem de rahatlığı ön planda tutarak kendinize en uygun kostümü belirleyebilirsiniz. Haydi, hemen hazırlıklara başlayabilirsiniz.

giysi

Son yıllarda arama motorlarında en çok aranan soruların başında ‘’ konsere giderken ne giyilir ‘’ geldiğini biliyor muydunuz? Demek ki konser öncesi kıyafet seçiminde tek zorlanan siz değilsiniz. Bunu öğrenmek bile sizin için önemli bir başlangıç olabilir. Kalabalık ve muhtemel ayakta olacağınız bir konsere giderken ne giyeceğiniz son derece önemlidir. Saatlerce dans ederken rahat olacağınız ancak özellikle konsere gittiğiniz kişi tarafından da beğenileceğiniz bir seçim yapmak sizi epey zorlayabilir. Bir konser öncesi belirleyeceğiniz seçenekler arasında etkili olacak temanın ‘’ Rahatlık ‘’ olması gerektiğini asla aklınızdan çıkarmayın.

uzun şapka

Aksesuar Seçiminiz ve Makyaj Tercihiniz İle Geceye Damga Vurabilirsiniz

Konser alanının nasıl bir yer olduğu kıyafet seçimi için önemli bir unsurdur. Hava durumunun da etkisi ile birlikte özellikle Açıkhava konserlerinde tercihlerinizi farklı şekillerde yapmanız gerekmektedir. Konserler için en önemli konulardan biri de ayakkabı seçiminiz olacaktır.
Uzun saatler ayakta duracağınız ve kalabalık girişlerden geçeceğiniz aklınızın bir kenarında durmalıdır. Konseriniz yaz mevsiminde olsa bile kalabalığı dikkate alarak özellikle parmak arası sandaletlerden uzak durmanız en çok dikkat etmeniz gereken konular arasında yer almaktadır. Kıyafet seçimi yapmak sizin için çok zorsa hazırlıklarınıza en az 2 gün önce başlamanız önerilmektedir. Konser programlarının en rahat tercihleri Jean pantolonlar olacaktır.

Hafif bol yakalı, renkli, rahat ve bol üstler seçerek Jean pantolonunuz ile şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Konserdeki amacınız eğlenmek ve dans etmek ise o zaman spor bir şıklığı tercih etmeniz en doğru karar olacaktır. Konser atmosferine uyum sağlamak için,

  • Yaratıcı bir makyaj,
  • Parlak bir ruj ve
  • Çılgın ojelerden yardım alabilirsiniz.

ruj

Koyu renk ve dikkat çekici bir makyaj ile konser alanındaki tüm dikkatlerin üzerinize toplanmasına yardımcı olabilirsiniz. Tüm gece yerinizde durmayacağınıza eminseniz o zaman en rahat kullanacağınız ve kendinizi en çok güvende hissedeceğiniz çanta seçimi çapraz modeller olacaktır. Konser alanlarına giderken büyük ve havalı şapka kullanılması önerilmemektedir. Rahat hareket kabiliyetinizi kısıtlayacak bu tür seçimler kalabalık ortamlar içinde hiç uygun olmayacaktır.

küpe

Takı kullanımında aşırıya gitmeden de etkili bir kıyafet seçimi yapmak mümkündür. Tek bir zincir kolye ve kulağınızdaki hafif ışıltılı küpeler her zaman kendi tarzınızı yaratabileceğinizin de kesin kanıtı olacaktır. Fazla özenilmemiş dağınık bir topuz veya örgü modelleri konserler için tercih edilebilecek saç modelleri arasında sayılabilir. Artık hazırsanız kendinizi müziğin ve eşsiz atmosferin havasına bırakabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*