Ne Zaman Saç Kestirmeniz Gerektiğini Anlamanın İki Pratik YoluYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Ne Zaman Saç Kestirmek Gerekir?

Saçlarımız güzelliğimizin tacı olarak tüm kadınların önem verme konusunda ortak noktada buluştukları önemli birer parçamızdır. Ancak kuaförde geçirdiğimiz zaman, özellikle de saç kestirme sıklığımız sık sık değişkenlik göstermekte, birçok kadın için saç kestirmesinin vaktinin gelip gelmediğini anlamak kafa karıştırıcı olmaktadır.

Sac Kestirme

Saç bakım uzmanları ve profesyonel kuaförlere göre ise saçlarınızı kestirmeniz için doğru zamanın gelip gelmediğini anlamanın iki basit yolu vardır. Kendi kendinize yönelteceğiniz iki basit sorunun cevabı eğer evet ise, saçlarınızı kestirmeniz için doğru zaman olduğundan emin olabilirsiniz.

Neden önemlidir?

Saçlarınızı kestirmek eğer onları uzun kullanmayı seviyor ve bu görünümün sizi saç modeli seçimi konusunda daha özgür bırakmasından ya da daha kadınsı bir duruşa sahip olduğuna dair verdiği fikirden hoşlanıyorsanız, saç kestirmek pek de hoşlanmadığınız bir rutin olabilir. Ancak çok radikal değişiklikler oluşturmanız şart olmamakla birlikte, düzenli saç kesimi ile yeni gelen saçlara yer açılmaması, saçınızın sahip olduğu bileşenleri eski ve yıpranmış saçlarınıza odaklanmasına ve saçlarınızın yeterince beslenemediği için uzayamamasına ya da bakımsız bir hal almasına yol açabilir.

Sac Kestirme

Saç sağlığınız için oldukça gerekli bir işlem olan düzenli saç kestirme için göstermeniz gereken uygulama sıklığı ise kişiden kişiye, genetik sebeplerden çevresel etmenlere kadar birçok faktör neticesinde değişiklik göstermektedir.

İki anahtar soru

Kendinize yönelteceğiniz iki anahtar soru ise saçlarınızı kestirmeniz gerekip gerekmediğine karar vermenizde size yol gösterici olabilmektedir.

Birinci soru, saçlarıma istediğim saç modelini uygulayabiliyor muyum?, şeklindedir. Saçlarınız eğer kırıklardan dolayı bakımsız ve yıpranmış bir görünüme sahipse, saç uçlarındaki çatallaşmalar ve elektriklenmeler saçlarınıza dilediğiniz modelleri uygulama özgürlüğünüzü elinizden alabilir.

Sac Kestirme

İkinci soru ise, saçlarımın uçlarında çatallaşmalar görebiliyor muyum?, şeklinde sorulmalıdır. Saçlarınızı pek fazla serbest bırakarak kullanan biri değilseniz dikkatinizi çekmesi daha zor olan bu duruma en iyi cevabı almak için, saçlarınızı temiz ve kuru oldukları bir günde iki parmağınızın etrafında dolamanız ve bu sarmaldan çatallaşan saç uçları çıkıp çıkmadığına bakmanız yeterli olacaktır.

Sac Kestirme

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*