Öksürüğe İlaç Olacak Ev Yapımı KarışımlarYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Öksürüğe Savaş Açacak Doğal Karışımlar

Kış gribi salgınları, bahar nezleleri derken öksürük bazen gün içerisinde en büyük sorunlarımızdan olabiliyor. Hem kadın hem erkek birçok kişi için uyku düzeninden iş hayatına kadar her alanda etkisini olumsuz şekilde gösteren öksürükten kurtulmak ise ev yapımı formüllerle mümkün olabiliyor. Siz de öksürük için ev yapımı karışımlardan evinizdeki malzemelere uygun olanları deneyin ve öksürük sorununuza en doğal şekilde veda edin.

Oksürük Karısımı

Öksürük için en bilinen yöntem olan bal ve karabiber mucizesini eğer hala keşfetmediyseniz bu mucizevi öksürük karışımını hemen denemenizde fayda var. Karabiber alerjinin yol açtığı öksürükten inatçı öksürük krizlerinize kadar her konuda etkisini gösterirken, kaynattığınız suyun içine taze çekilmiş karabiber ve bal ekleyerek ılık şekilde tüketmek gerçekten oldukça faydalı olabiliyor.

Oksürük Karısımı

Bir baharattan çok daha fazlası olan kekik ise grip gibi üst solunum yollarını etkileyen ve böylece öksürüğe neden olan hastalıklara savaş açıyor ve ev yapımı öksürük ilaçları arasında sağlam bir yer kazanıyor. Boyun çevresinde öksürüğün neden olduğu kas ağrılarına da iyi geldiği ispatlanan kekliği tıpkı çay gibi demleyip içmeniz faydalarını görebilmeniz için yeterli oluyor.

Oksürük Karısımı

Annelerimizin bize rahat bir uyku için tavsiye ettiği ballı sütün etkileri elbette bununla sınırlı kalmıyor. Gün içinde de yatmadan önce tükettiğiniz gibi tüketmeniz gereken ballı süt boğazınızdaki tahrişi engellerken öksürme ihtiyacını da yok etmeye yardımcı oluyor. Öksürük için çözümler arasında en acil etkiye sahip olanı olması ile ballı süt tam bir enerji deposu olarak da görülüyor.

Oksürük Karısımı

Portakal suyunun da sayısız faydaları arasında öksürüğe iyi geliyor olduğu biliniyor ve öksürük üzerindeki yok edici etkiyi arttırmak istiyorsanız bu karışımın içine rondodan geçirdiğiniz bir avuç bademi eklemeniz tavsiye ediliyor.

 

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*