Pembe Rengin Erkek Modasındaki YeriYazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter

Erkek modasının son zamanlarda renklenen gidişatı gördüğü beğeni üzerine hızla devam etmektedir. Popüler erkek giyim markalarının vitrinlerinde görüldüğünde gülüp geçilen pantolonlar günümüzün en çok tercih edilen ürünler olması modanı gücünü ortaya koyan en önemli gerçekliktir.

erkeklerde pembe renk

Bunun üzerine modacıların sınırları zorlayan renk tercihleri daha da güçlenmiş ve moda defilelerinin vazgeçilmezleri halini almıştır. Geçmiş dönemlerde erkek giyiminin temeli oluşturan siyah, lacivert, gri ve kahverengi bugün yerini turuncu, kırmızı, yeşil ve maviye bırakmıştır.

erkeklerde pembe renk

Renklerin en çok kullanıldığı ürünler arasında,

  • Kanvas pantolonları,
  • Gömlekleri,
  • Tişörtleri ve
  • Tabi ki ayakkabıları sayabiliriz.
Günümüzün moda spor ayakkabı üreticilerinin öncelikle ünlü futbolcular için tasarladıkları renkli ürünlerin mağaza vitrinlerinde yer almasının ardından sokaklarda da görülmesi erkeklerin aslında renkli giyime ne kadar aç olduklarının da kanıtı oldu.

Erkek giyim

Erkek Giyimde Ürün Çeşidinin Yetersizliği

Erkekler ile kadınlar arasındaki koleksiyon detaylarını gözlemlemeye kalkarsak işimiz çok uzun sürer. Zira tüm markalar için hedefteki müşteri kitlesi kadınlar ve yardımcı oyuncular ise erkeklerdir. Hatta pek çok erkek giyim markası bile bugün kadın ürün çeşitleri ile dikkatleri çekmektedir. Erkek modasında yer alan ürün çeşidi azlığı bugün renkli ürünler sayesinde biraz olsun hafiflemektedir. Model seçenekleri açısından bakıldığında da erkeklerin oldukça az olan giysi alternatifleri renkler ile desteklenmekte ve beğenilen modeller frapan renkler ile de vitrinlerdeki yerini almaktadır. Erkekler için önerilen canlı renkler arasında en çok tercih edilenin pembe olması ise ayrıca dikkat çeken bir durumdur.

Erkek giyim

Temelinde satış ve pazarlama tekniklerinin yer aldığı moda dünyasında erkeklerinde bekledikleri ilgiyi görmelerini sağlayan renk çılgınlığının bundan sonra önüne geçilmesi biraz zor görünüyor. Kadınların en sevmediği renkler arasında sayılacak olan pembe, erkekler üzerinde olduğunda ise kadınların en beğendikleri renk haline geliyor. Oldukça karmaşık gibi görülen bu durum pembe rengin erkeklerin karizması üzerinde yarattığı olumlu etkinin bir sonucu olarak değerlendirilebilir. Siz de ‘’ ince giyerim ince pembe yakışır gence ‘’ türküsünü biliyorsanız hemen şimdi dolabınızda yeniliklere yer açmaya başlayabilirsiniz. İşe kendinize erkek modasında önemli yer tutan pembe bir gömlek alarak başlayabilirsiniz. Kısa süre içinde size karşı olan ilginin arttığının farkına varabilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz.Share on FacebookTweet about this on Twitter


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*